2k t/m 28 sept. '71 - De Heemkundige Kring was aanwezig met een propagandastand op de tentoonstelling "Expo '71"- 9800 bezoekers (k6 nieuwe leden) 28 febr'72Klank en lichtspel "Gent bouwt aan zijn toe- :omst" Lezing met dia's "Oorlog in de Kanaalzone". Voordracht "De Vesting Sas van Gent". Eerste excursie naar St. Amandsberg "De Avonden van het Begijnhof". Dit is de datum van het dichten van het riool uit Zelzate Dit riool was een ernstige bedrei ging van het natuurreservaat Canisvliet. Een bliksemaktie die in brede kring weerklank ge vonden heeft in binnen- en buitenland. Pers, radio en televisie besteedden hier grote aan dacht aan. Heel Sas van Gent stond achter ons Behalve deze hoogtepunten zijn er natuurlijk ontelbare verga deringen, besprekingen en andere bijeenkomsten geweest. Er zijn door ons tot nu toe zeven enveloppes uitgegeven, benevens een aantal mooie kaarten. De Heemkundige Kring heeft zich ook ingezet voor het behoud van het z.g. Oude Klooster aan de Westkade en voor instandhouding van de watermolen Hebt U belangstelling voor ons streven, sluit IJ dan bij ons aan Heemkundige Kring Sas van Gent. Secretariaat Oostkade 25 Sas van Gent. Tel.: 1716. Voorzitter Fr. Puylaert. Jaarlijkse bijdrage ƒ7, Secretaris Eug. Sarneel. Postrekening 2k0 11 58. Penningmeester: J. de Bruyn. 29 maart '72. 25 april '72. 30 sept. '72. 18 nov'72. HEEMKUNDIGE K3ING WALCHEREN. Doel van de vereniging is het bevorderen van de kennis van Walcheren en de bestudering van de levensomstandigheden, ge woonten en gebruiken van de mensen die dit gebied bewonen en bewoond hebben. Zowel hedendaags als historisch, landschappelijk, folkloris tisch, waterstaatkundig, archeologisch, enz. 12.

de Wete | 1973 | | pagina 24