Mevr. C. Reitsma-d'Ancona. MrAGas t M.K. Romeijn. Ir. J.L. van Sloten. W.P. de Vrieze. MUSEUM VOOR ZUID- SN WOORD-BEVELAND TE GOES. Eigenaar Vereniging museum voor Zuid- en Noord-Beveland Doel Oprichten en instandhouden van een streekmuseum voor de beide Bevelanden en het vm. eiland Wolfaartsdijk. Aktiviteiten In het museum worden wisselende en vaste col lecties opgesteld betreffende de historie van de Bevelanden. Deze collecties bevatten voorwerpen van historie en kunst, archeologie, handel en ambacht, klederdrachten en volkskunst, kaarten, afbeeldingen en schilderijen en munten en penningen. Elk jaar worden door het museum c. 4 exposities gehouden. In samenwerking met het gemeente-archief van Goes en/of het bureau kuituur van de gemeente Goes worden daaraan nog c. A exposities toegevoegd. Deze tentoonstellingen zijn afwisselend op het gebied van oude kunst, hedendaagse kunst, onderwij stentoonstellingen archeologie, topografie en historie. Voor de leden organiseert de vereniging 1 of 2 lezingen per jaar op historisch gebied. Het museum is gevestigd in het vm. weeshuis aan de Singel straat te Goes en geopend Maandag t/m Vrijdag 10-12 en 13.30- 17 uur en op Zaterdag van l4- 17 uur. In 1973 zal het museum belangrijk worden uitgebreid o.a. zal een grote expositiezaal gevestigd worden op de begane grond en zal de ingang van de achterzijde naar de voorzijde worden verplaatst. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door P. Danielse, voorzitter. F.J.A.L. Visser, secretaris. M.E.J.F. van Dissel, notaris, penningmeester. L.J. Abelmann, conservator. 15-

de Wete | 1973 | | pagina 27