Spreker deed de suggestie, om in parken, bossen en particuliere tuinen de inheemse flora weer aan te planten en te zaaien, en hij denkt hierbij aan wilde hyacinth, helmbloem, sleutelbloem, wilde narcis, bos viooltje, tongvaren, berenlook etc. Bij de aanleg van Torenvlied bij Middelburg werd in die richting door hem reeds een poging gedaan. Ook de beplanting van boerderijen is belangrijk. Een goede houtopstand ver hindert verdamping bij droogte, voorkomt verstuiving van (lichte) grond, verhindert zoutafzetting bij storm. Tenslotte zou dhr. Broerse aan diegenen, die meewer ken aan landschapsarchitectuur de eis willen stellen, dat ze niet alleen zeer vakbekwaam moeten zijn, "en in teamverband moeten kunnen werken, doch dat ze vooral gevoel moeten hebben voor het streekeigene. door C.I.V-.IH. Het was niet mogelijk de volledige tekst van dhr. Broerse in Be Vete op te nemen(deze zou 16 a 20 kant jes vullen), vandaar dit uitgebreide verslag. Van de volledige tekst hebben we een fotokopie ge- maaktf wie die wil lezen kan die aanvragen bij de sekretaris. Onkosten f.1,(porto gering gedeelte Reacties op BE WETE no 6. Be Heer L". van Vallenburg te Middelburg schrijft-..-, o.m.; n.a.v. het artikeltje over "Be Helm voor '40" van mevr. W.C. Plissebaal jv'e-Stenhuis s "Be gasten bij de firma Bronkers brachten zelf de krentekoeken, bolussen of kadetjes mee en de boerinnen hadden een kommetje, boerenboter bij zich, met een mes. Het was er een gezellige boel. Baarna gingen de boerin nen naar de Botermarkt en de, particuliere klanten. Be mannen gingen zaken doen, en verzamelden zich daarna op de Markt vóór het café Be Vriendschap. Er wordt wel beweerd dat iedere boer daar zijn eigen kei had. Man en vrouw dronken daarna nog thee bij Bronkers. Be boer spande zijn paard in op het wagenplein bij Bronkers, terwijl de boerin haar grote boterkorf in tussen vulde met boodschappen. Er waren nog andere zaken in Middelburg, waar men op marktdag gratis

de Wete | 1973 | | pagina 6