- 7 -■ koffie kon drinken. De textielwinkel van Rivière op de Markt en die van Van de Kamer in de Langeviele boden het ook aan, als klantenbinding. Bij Mes op de hoek Markt/ Langeviele had een dergelijk gebruik op kleine schaal plaats. In Klein Vlaanderen was ook een ruime gelegen heid tot stalling5het plein van Bouwer, die een kruide nierswinkel had in de Noordpoortstraat. In "Middelburg in oude ansichten" staat er een kaart van op blz. 23. Stenen Grenspaal te Arnemuiden. De Heer J.A. Verplanke reageerde verrast op het artikel over de stenen grenspaal van de ambachtsheer lijkheid Nieuwerkerke in een perceel bouwland te Arne muiden. Hij dacht altijd dat het een schuurpaal was ge- weesf voor het vee, toen het weiland was in zijn jeugd (geb. 1890). Maar verdere inlichtingen kwamen er niet. Hel hoorden wij een verhaal als bewijs van de onbekend heid van deze stenen paal. Iemand merkte terloops op, dat men 'het in Arnemuiden wel geweten zou hebben als er een paar visjes aan zouden hebben gehangen. Maar dit werd ontkend. Bij een jachtpartij van de heer Lin— denberg uit Wemeldinge, die daar het jachtrecht had omstreeks 1934, had deze in die jaren, eens een rijks daalder boven op de paal gelegd, om eens na te gaan of deze zou worden gevonden (en weggehaald)Toen de jagers een jaar later terugkeerden lag deze rijksdaalder er nog! (tussen haakjess het muntstuk is nu weg hoor). Het wapen van Biggekerke. De verklaringen over het wapen van Biggekerke be hoeven enige verduidelijking. Het is nl. bekend waarvan de naam Biggekerke afstamt. In het etymologisch woorden boek van Dr. J. de Vries, Aula-Prisma no. 6, tweede druk, (1959) staats BIGGEKERKE, .betekent de kerk, waarvan de stichter een ze kere BIGGO was, een verkorting van een persoonsnaam als Bighard, Bigwold. Deze naamsverklaring wordt algemeen aanvaard. Het is dus niet zo, dat met de in DE WETE no. 6 overgenomen verkla ring van Sierksma wordt ingestemd (visjes=scharretjes= biggetjes). Er wordt echter gezocht naar een reden hoe deze hoogstwaarschijnlijk onjuiste woordafleidingen kon den worden vermeld. T T T do-^r J.L.v.L

de Wete | 1973 | | pagina 7