fi.~To,— Op de vergadering, gehouden op 1 februari 1973 te Mid delburg, zijn 33-leden aanwezig. 1^ In zijn openingsrede memoreert de voorzitter o.a. het volgende Op de vraag of er behoefte bestaat aan een heemkundige kring kan bevestigend worden geantwoord. Dat blijkt o.a. uit het aantal leden (ruim 150) en de opkomst en belang stelling tijdens lezingen en excursies. Ook landelijk ge zien beleven de heemkundige kringen een bloeiperiode. De eerste schreden op weg naar verdieping van kennis en inzicht mvb.t. "Talcheren zijn reeds gezet. Een begin is reeds gemaakt met registratie," van bestudering en van het maken van verslagen. Dit alles zal verder gaan, al zal het wel blijven bij beschouwen en minder komen op het ter rein van actievoeren. Plet drukken van een jaarboek is vooralsnog te duur. De kopie is geen bezwaar, de kosten wel. Een groter ledental zou gunstiger financiële voorwaarden bieden. Anderzijds zou een veel groter ledental de excursies aanzienlijk bemoeilij ken. 2. De notulen van de vorige algemene vergadering wor- den~zonder veranderingen vastgesteld. -- Het jaarverslag van de secretaris volgt hierna. 4. Het financiële verslag van de penningmeester volgt eveneens hierna. De kascontrolecommissie, bestaande uit de heren Hoek, Den Otter en Van den Driest hebben de kas, alsmede alle boekingen in orde bevonden. De kascontrolecommissie voor 1973 zal bestaan uit de heren Den Otter, Van den Driest en J.B. Dekker. 5. De contributie voor 1973 wordt vastgesteld op 6^ De aftredende bestuursleden De Meij, Terwoert en Van~der Heijden worden herkozen. 7. Besloten wordt tot het aanvragen van de koninklij ke goedkeuring op de statuten. Het bestuur krijgt machtiging tot eventuele wijzigingen.

de Wete | 1973 | | pagina 4