met daarna een lezing in het dorpshuis te Ritthem over de amateur-historicus wijlen B.J. de Meij, door zijn zoon, bestuurslid H.G-.J. de Meij. Opkomst 60 leden. -2.- september 1972. Bezoek aan een groot, modern, volle dig gemechaniseerd melkbedrijf met ligboxen/stal van de heer P. Janse aan de Doeleweg te Arnemuiden o.l.v. bestuurslid-veearts 01denkamp; aanwezig 4-0 leden. -23 september 1972. Bezoek aan het museum Schotse. Huizen te Veere o.l.v. ons lid, de conservatrice Mevr. Van den Berg. Opkomst ruim 50 leden. -21 november 1972. Lezing over de herbeplanting van Wal cheren; "het Walcheree landschap zoals het vóór 194-4 was zoals het nu is, en zoals het dreigt te worden", door de heer C.P. Broerse, landschapsarchitect te Amstelveen, de tijds o.a. belast met de herbeplanting van Walcheren na 1945- Deze lezing vindt plaats te Serooskerke en wordt bijgewonnd door bijna 70 personen. -Vanaf 18 december 1972 tot 24 februari 1973 medewerking aan de tentoonstelling "Geschiedenis als hobby" in het Rijksarchief te Middelburg. In deze tentoonstelling pre senteren zich 10 Zeeuwse verenigingen, die geheel of gedeeltelijk geschiedkundig georiënteerd zijn. Elk lid heeft in De Wete de informatieve toelichting bijgevoegd gekregen. Het bestuur vindt het niet noodzakelijk een ge richt bezoek aan deze tentoonstelling te brengen. Van de belangstellende leden wordt verwacht, dat zij vóór 24 februari a.s. de weg naar het Rijksarchief zelf hebben kunnen vinden. U ziet, reeds 13 bijeenkomsten met 15 verschillende onderwerpen in anderhalf jaar, met een bezoekersgemiddel de van ongeveer 45 leden. Wanneer we- bedenken, dat het gros van excursies en lezingen grotendeels wordt voorbe reid door de voorzitter alleen, dan is hiervoor een waar derend woord zeker niet misplaatst. Al deze voornoemde activiteiten worden aangekondigd, toegelicht en verslagen in ons gestencild kontaktblad DE WETE, dat meestal per kwartaal verschijnt. Eet octrooi op deze naam berust bij voorzitter Van Leeuwen. Voor zover de ruimte dit toelaat, wordt door de voorzit ter een lid onder de loep genomen en worden interessante artikeltjes van leden en niet-leden, betreffende Walche-

de Wete | 1973 | | pagina 7