- 12 - ONTVANGEN Van ons lid J. Roose te Koudekerke ontvingen we zijn in samenwerking met H. Hendrikse geschreven hoek je; "Valkenisse in oude ansichten". Het hoekje "bevat een 39-tal reprodukties van ansichtkaarten uit de jaren 1890-1930 voorzien van een uitvoerige interessante toe lichting, van de dorpen BiggekerkeKoudekerks en Zou- telande (De uitgever is Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 1973, 2de druk. Van ons.lid drs. W.B. de Zutter te.Brugge ontvingen we de fraai geïllustreerde kunstgids van het Gruuthuse Museum te Brugge. BEIDE GEVERS HARTELIJK DANK. 0 0 0 Is heemkunde meer voor de "gewone" man Onze heemkundige kring WALCHEREN is in 1971 opgericht om de kennis te verruimen over ons woongebied Walcheren. Dit kan op allerlei manieren; excursies, voordrachten, onderzoekingen,en door werk(studie)groepen. De volks kunde, de locale geschiedenis, het dialectde geografie (veldnamen)de klederdrachten en de boerensieraden, de namenkennis en zelfs de genealogie, de kennis van plant en dier, strand en duin, de wateren rond Walche- ren, de wegen, de boerderijen, de kerken, enzovoorts, dit alles behoort tot de onderwerpen en de middelen om de kennis van Walcheren te vergroten. De kennis over Walcheren onder de bewoners is niet go groot. Er zijn echter specialisten, die van onderdelen bijzonder veel weten. Ze zijn soms lid van onze kring (geworden). "Wij hebben hen zeer nodig, want zij kennen fundamentele zaken over onze streek. Er zijn daarte-, genover veel meer leden en belangstellenden, die gissen en vragen. De vluchtbergen hebben een geschiedenis, waarvan het ware nog steeds niet geheel ontsluierd is. Nehalsnnia blijft een voortdurende bron van onderzoek voor zelfs de geleerdste mens. Het is nog steeds een mysterie van Walcheren, ondanks alle studies met pu blicaties. De archeologie van Walcheren verbergt vele

de Wete | 1973 | | pagina 12