wat we elders bezitten. Het onderzoek zal moeten door gaan door het combineren van wat zich nog in de bodem bevindt (bodemsporen) en wat de archieven nog inhouden Hij besloot mets "We willen tegenwoordig bepaalde ge bieden beschermen; wordt het ook geen tijd hier gebier- den te beschermen omdat daarin nog lijnen en structu ren aanwezig zijn die door onze voorouders zijn getrok ken en die het behouden waard zijn?" Na de paxize vertoonde Drs. De Klerk een aantal dia's ter verduidelijking van zijn lezing'. Bij de ge legenheid tot het stellen van vragen werden een aantal moeilijke vragen op de inleider afgevuurd oa over de door hem voorgestane theorie van het ontstaan van het fysisch landschap. De dankwoorden die Mr. Terwoert tot de inleider sprak, werden door de aanwezigen onderstreept met een hartelijk applaus. C. den Otter. UITGAVE SCHIPTIB DBS. A.P. DE KLERK. Naar aanleiding van een aantal vragen over de mogelijkheid exemplaren aan te schaffen van de doc- toraal-scriptie van A.P. de Klerk, "Een typologie van de nederzettingen op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilan den", valt te melden dat van de aanvankelijke, zeer- be perkte oplage geen exemplaren meer beschikbaar zijn. Hoogstwaarschijnlijk zal de studie, al of niet ge wijzigd op een aantal punten, worden uitgegeven in de reeks Bijdragen tot de sociale geografie, uitgegeven- door het Geografisch en Planologisch Instituut van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Over de termijn waarop deze heruitgave .za-1. worden gerealiseerd valt voorlopig geen voorspelling te maken Te zijner tijd zal een definitieve aankondiging in DE WETE volgen. o o o

de Wete | 1973 | | pagina 6