- 8 - de verschillende kledingstukken met sieraden (gewoon en in rouw) voor ons "showden". Vervolgens kregen we dia's te zien voor de ceintuur en van de ringen voor de Walcherse vrouwen waarvan sommige heel "brede sier en trouwringen. Na de kledingsieraden liet de heer Minderhoud enige andere sieraden zien, zoals een bootjesketting die soms door de gegoeden werd gedragen, een met zil ver beslag versierde kerkbijbel, kralen beursjes, beu geltassen (sommige met schaar), doosjes voor peper munt, loddereinflesjes voor "rukend goed") en falie- haken. Bij de sieraden voor de man werden eerst een aan tal knopen getoond waaronder oude zilveren borstrok- knopen en daarna broek- en klepstukken, onderscheiden in Walcherse, Zuidbevelandse en Nieuwlandse exempla ren. De verzameling werd gecompleteerd met afbeeldingen van sigarenkokers, messen, horloges met ketting, siga renpijpjes en schoengespen. We kregen aan de hand van de getoonde dia's ook enig begrip van het vervaardigen van de sieraden waar van sommige zijn opgebouw uit heel kleine onderdelen. Ter afsluiting van deze diaserie liet de heer Van Leeuwen een aantal opnamen zien die hij heeft gemaakt bij moeder en dochter Jobse en Hoogerwerf van hun fraaie verzameling goud en zilver en een aantal dia's gemaakt tijdens een wandeling in de kom van het dorp Biggekerke. Op deze leuke opnamen komt meestal de kerk of de kerktoren voor en een aantal dakpannen; dit om dat onze voorzitter beweert, dat hij een voorliefde heeft voor dakpannen. Na de pauze was er gelegenheid een groot aantal sieraden te bezichtigen waarbij de heer Minderhoud en zijn zoon tekst en uitleg gaven. Zij beoordeelden ook enige door de bezoekers meegebrachte sieraden op zeld zaamheid en v/aarde. Naar aanleiding van een gestelde vraag over de opleiding voor goud- en zilversmid ver telden de heren Minderhoud iets over deze opleiding. In zijn dankwoord noemde de voorzitter de bijeen komst terecht een gezellige en instructieve avond, C. den Otter.

de Wete | 1973 | | pagina 8