0 0 0 - 12 - ONTVANGEN Van het Rijksarchief in Zeeland te Middelburg ontvingen we de "Inventaris van de Archieven van de Rekenkamer in Zeeland, deel 22, 1189 tot circa 1825» Ons lid, charter meester jhr. dr. G.F.Sandberg heeft deze bijna 1200 stukken tellende inventaris gecatalogiseerd en van een inleiding voorzien. De bewerkte inventaris deel 1 moet nog verschijnen. Van voorzitter Van Leeuwen verscheen op 7 sept. j.l. het in De Scheldebode en Groot-Walcheren het artikel; Vlissingen, honderd jaar haven-, industrie- en spoor- wegstad. Zijn artikel met de twee bijbehorende foto's op fotopapier ontvingen we van hem voor de bibliotheek. Beide gevers hartelijk dank. DB STENEN BANKEN VAN TER HOOGE. U kent Kasteel Ter Hooge? Natuurlijk kent U Kasteel Ter Hooge; d.w.z. u kent het van een eindje. Als je de weg Middelburg-Eoudekerke rijdt, zie je t over een open veld liggen, geflankeerd door prachtige bospartijen. Van dichterbij zult U het niet kennen, want daar mag je niet komen. Jammer, erg jammer; hoeveel mensen zouden er niet van kunnen genieten, zoals van park Toorenvliedt. De enige plaats vanwaar je Ter Hooge goed kunt zien, is d.us de Koudekerkseweg. Om de wandelaar of fietser, en vroeger de "spelerijers" wat te laten rusten hebben ze juist daar in de bocht langs daw-weg, eeuwen geleden al, twee stenen banken neergezet. Ze staan daar al sinds mensenheugenis; ze zijn beroemd geworden;,in elke Gids door Walcheren staan ze vermeld. Enfin, een ieder die Ter Hooge kent, kent ook de stenen banken. Hoe lang ze daar al staan, is niet bekend. Rond 1755 werd Ter Hooge door Eerste Edele Jan van Borssele ver fraaid en kreeg het zijn tegenwoordige gedaante. Het is mogelijk mogelijk dat detwee stenen banken toen gemaakt zijn van traptreden of bordesdelen van het oude Ter Hooge

de Wete | 1973 | | pagina 12