De schrijver heeft er een studie van gemaakt, waar uit slechts enkele grepen zijn gedaan». Hij beweert er een gehele jaargang van het tweemaandelijks blad Westerheem mee* te kunnen vullen. In. een volgend artikel zal hij dieper op Nehalennias de leidsvrouwe ingaan. Het stedelijk museum voor volkskunde te Brugge. Ons lid. Drs. W„P.Dezutteris dit jaar aangesteld tot directeur van het museum voor volkskunde te Brugge. Het nieuw ingestelde stadsmuseum is grotendeels opge bouwd uit de museumcollectie van de Bond van Westvlaams Volkskundigenwelke bond haar bezit heeft overgedra gen aan de stad Brugge. Men 'heeft deze collectie en an der bezit nu in de Balstraat 27-41 een nieuw museum gesticht, dat dan onder'leiding staat van Drs. W-.P, Dezutter. Hij zal er met" zijn enthousiasme en kennis iets goeds van weten te maken. Over de volkskunde heeft Drs. Dezutter in een- brochure, uitgegeven door" de stad Brugge t.g.v. de opening van het museum op 29 juni 1973» een uitnemend gedocumenteerd beschouwing geschreven. Het boekje, Mededelingen I van de Stedelijke Musea van Brugge is in onze bibliotheek en voor belangstellenden ter lezing. .0 0 0 O 0 0 In het tweemaandelijks blaadje "Ier Ree de-Nieuws" van aug/sept. 1973 komt het aanhalen van een uitdrukking voor "Kermis vieren is een bilslag waard". "Deze uitdrukkingwerduit de mond van een van de bewoonsters van "ter Reede" opgetekend. Uitleg be hoeft dit gezegde niet. Wellicht hebben meerderen onder U de betekenis aan den lijve ondervonden! Heden ten dage hoort men dit echter niet meer. Wie van onze lezers herinnert zich vroegere gezegden of spreekwoorden die verdwenen zijn uit het spraakge bruik?" Deze uitnodiging is de aanleiding geweest eens na te gaan in welke uitdrukkingen en zegswijzen of spreek woorden het woord BIL wel gebruikt wordt of is gebruikt

de Wete | 1973 | | pagina 15