- 22 - gedenken" Dat gebruik zal, vermoed ik, ook ija de oorlog, toen het Hotel "de Burg", waarheen de Confrérie haar zeiel had verplaatste werd verkocht, nog wel in stand zijn ge houden. In dat hotel heb ik vele malen de prachtige gla zenkast, ter berging van de vele nog aanwezige mooie schutterreliquieê'n, bewonderd als ik daar aan een diner mocht aanzitten onder het critisch oog van de leden van de Confrérie van St. Sebastiaan, afgebeeld op een schuttersstuk uit 1650. Dit schilderij nu wordt binnen kort door de Confrérie aan het gemeentebestuur overge dragen ter plaatsing in de Burgerzaal van het Stadhuis. Het werd in 1650 vervaardigd door Cornelis Janson van Ceulen en geeft de achttien portretten van de gilde- broeders en van "de knape" weer. Vijf hunner, het bestuur, zitten achter de tafel, terwijl de overigen achter hen geschaard staan. Vódr een van hen die aan de tafel geze ten zijn ligt het opengeslagen gildeboek. Op de bladzij de staan vermeld de namen van de vijf bestuursleden. Het ziji'.; Apolonius Veth, burgemeestervan Middelburg Han van der Stringen Cornelis Wesdorp, Jacob de Kuijser (later meermalen schepen en burgemeester) David Arents. Op de rand van de tafel ligt geschilderd een stuk papier, waarop vermeld de declaratie van de schilder van dê kos- originele wijze van Hiermede wil ik de beschrijving van het oude Schut tershof beëindigen. V/at later is gebeurd en hoe het dienstencentrum er in verzeild is geraakt, laat ik liever aan een van de tegenwoordige bestuurders over. En mocht ik nog wat over hef hoofd hebben gezien, excuus daarvoor; het "stukje" is al lang genoeg geworden. Middelburg, aprpl 1973- J.S.Hoek.

de Wete | 1973 | | pagina 22