- 2 DE WETE no. 10 KOMENDE AKTIVITEITEN; IKleurendia's van het dorp Ritthem. Door een uitstekend contact met ons lid, de heer L. Cevaal, Zandweg 35, Ritthem, die lid is gewor den van onze kring nadat hij de tentoonstelling in t Rijksarchief te Middelburg "Geschiedenis als hobby""in dec. '72 had gezien, is het voorstel ontstaan een speciale serie dia's van Ritthem te maken. In de loop van 1973 zijn daartoe door de voorzitter ruim een honderdtal kleurendia's ge maakt van Ritthem. Opnamen zijn gemaakt van de oudste boerderij, van de toren en van de kerk, van het dorp vanaf de toren, het ringrijden, mooie plekjes met zicht op Ritthem, enkele bijzonderheden, Rammekens, de. Schelde, koeien en paarden, enz. Er zouden nog meer onderwerpen opgenomen kunnen worden, doch het max. aantal te vertonen dia's was zo ongeveer bereikt. Op vrijdag 19 oktober 1973 worden deze dia's met een toelichtend woord vertoond aan de leden. De inwoners van Ritthem mogen natuurlijk ook komen, voor zover er plaats is. En dat is er voldoende, want het Verenigingsgebouw in de Dorpsstraat heeft een kleine "200 zitplaatsen. Deze avond is tegelijk bedoeld als. een propaganda- avond voor de Heemkundige Kring Walcheren in Ritthem (waar wij leden hebben). Men kan nu op gemakkelijke wijze Ritthem leren ken nen. De vertoning vangt aan om 20 uur. Indien er nog tijd beschikbaar is worden ook ver toond een 50-tal kleurendia's van Walcherse boeren- sieraden. II. Ion Koot, oud-secretaris Bond HEEMSCHUT, komt spreken over; "Voldoet restaureren van oude panden oktober 1973

de Wete | 1973 | | pagina 2