heeft veel werk verzet om het oude stadhuis van Vlis- singen op de houtkade, gebouwd voor de familie Anthonie van Bishoeck, te behouden en te verplaatsen. Zijn laatste boek is "Help! 'Ze verpesten ons land!",' uit gave A.J.G-. Strengholt B.V. 1973- Bit boek is een nood kreet, met verhalen en feiten uit alle provincies, met de problemen om het behoud., het herstel en de verbe tering van de schoonheid en leefbaarheid van ops land. Er is dus stof genoeg, om een boeiende avond te verwachten. Be inleiding van Ton Koot wordt- verlucht met kleurendia's, door hem zelf gemaakt, waarbij hij vergelijkenderwijs het nut en de noodzaak van restaure ren zal verklaren. Ha zijn inleiding staat hij open voor vragen en discussie. Beze inleiding wordt gehouden op vrijdagavond 2 november 197.3 te 20 uur, in het gebouw BE SCHAKEL, Bachtensteene 14, MIBBE13UEG. Be deelnemersbijdrage bedraagt als gewoonlijk één gulden p.p. voor leden/huisgenoten. Niet-leden dienen deze keer twee gulden te betalen. Wij adviseren, de leden zo mogelijk deze belangrijke inleiding te komen bijwonen. Er is plaats voor ca. 130 personen. Be zaal zal geopend zijn vanaf half acht. Tot 19.45 nur gaan leden voor. III. Een inleiding over prentknipkunst door W.Tj. LEVER uit WestlrbörkT In vroeger tijden is de prentknipkunst ook op het platteland beoefend. In grootmoeders bijbel lagen kunstig" ge'knipte"plaat jes"? Soms werden^.zé ingelijst, bij groter formaat. Familiewapens werden ook wel gesne den in papier of perkament. Zo heeft men in het Neder lands Museum voor Knipkunst een familiewapen van de familie Winkelman uit Vlissingen, in perkament bewerkt. In het Museum van de Schotse Huizen in Veere hangt een vrij grote knipprent van Jantje de Prentenknippers een driemaster onder zeil, met twee andere vaartuigen, ge-

de Wete | 1973 | | pagina 4