Twee geslaagde ^ia-avonden te Ritthem. Toen we in de avond van vrijdag 19 oktober 1973; na een dag van slagregens en storm op de rustig geworden avond Eitthemwaarts togen, waren we nieuwsgierig of er veel belangstelling zou zijn voor deze plaatselijk gerichte dia-avond. Het viel alles mee,! Even na acht uur kon onze vo'orzitter- ruim 80 bezoekers in een vol verenigingsgebouw welkom heten. Onder hen waren slechts enkele leden, de overigen waren bewoners van Ritthem. Na in het kort het doel van onze kring .uiteen te hebben gezet, vertelde de heer Van Leeuwen, dat hij in samenwerking met ons Lid Ce vaal uit Ritthem een collectie kleurendia's heeft vervaardigd van dit mooie dorp en de omgeving. In een vlot tempo vertoonde de fotograaf daarop ruim 100 dia's waarbij hij een toelichting gaf. De wijze waarop hij dat deed, maakte dat' de aanwezigen geheel mee leefden en hem zonodig aanvulden of corrigeerden. Om deze opnamen te maken heeft hij vele bezoeken moeten maken aan Ritthem, vooral om een goede belichting te hebben Hij bleek ook studie te hebben gemaakt van de geschiede nis wat in het bijzonder naar voren kwam bij het vertonen van afbeeldingen uit het bekende werk van Smallegange De voorzitter ging daarbij ook in op de ouderdom en geschiedenis van dit dorp en merkte op dat het zijn eigen 'gezicht' heeft behouden. Het is nog geen dorp waar 's zomers een stroom toeris ten neerstrijkt; een lid van de kring uit één der platte landsdorpen van Walcheren was eensin Ritthem wezen kij ken. Ze was er nog nooit geweest...! Zij erkende het eigen karakter inderdaad te hebben gevonden; er was nog geen enkele woning met een bordje "Kamers te huur". Op het doek verschenen afbeeldingen van de oudste boe derij, de kerk met de toren waarbij veel detailopnamen. Af er der' dorpsgezichten, genomen in het dorp en van de toren af, het ringrgden, mooie plekjes met een gezicht op het dorp, het fort Rammekens, de zee, vee en paarden Als toegift volgden nog enige opnamen vanaf de toren van Souburg. I. et. bl.e k dat., de 1 s.er Van leeuwen veel aa idacht heeft

de Wete | 1974 | | pagina 4