verantwoorde wijze worden gemeubileerd. Mede omdat de kamers zo vol stonden met antiek kon het voorgenomen geleide bezoek niet geheel tot zijn recht komen omdat er weinig gelegenheid was voor een explicatie. Het slot Ter Hooge heeft echter de belangstelling van het bestuur van onze kring gekregen en het plan bestaat over dit unieke gebouw over enige tijd een studie te publiceren. Hoe, wanneer en op welke wijze staat nog niet vast. Wel vast staat dat Ter Hooge de komende jaren wel meer in de publiciteit zal komen want de directie heeft nog allerlei plannen voor de toekomst. Men denkt er aan allerlei culturele evenementen te organiseren waarbij de gedachten uit gaan naar lezingen, concerten, filmavonden, exposities en modeshows die in de sfeer van het buiten passen. Men is van oordeel dat er voor geven van con certen en dergelijke in het gebouw een ideale ruimte is die mede door de res tauratie in de oude stijl er een bepaald cachet aan geeft. Deze zaal heeft bo vendien een goede accoustiek. Voor veel leden van de Heemkundige Kring zal dit bezoek dan ook een uitno diging inhouden tot een nadere kennismaking. Cden Otter. ONTVANGEN Van onze zustervereniging, de Heemkundige Kring Sas van Gent, ontvingen wij fCanisvliet, een grensgeval1, door WH. v. d. Dool. Deze uitgave ter gelegen heid van het 5 jarig bestaan van de Heemkundige Kring Sas van Gent is ver schenen in de Zeelandreeks onder nummer 1 en is in de boekhandel verkrijg baar voor f 9,80. Daar elders in deze Wete een uitvoerige beschrijving wordt gegeven over het foto-boekje Herkent U ze nogde Vlissingers, kunnen we op deze plaats volstaan met de mededeling, dat deze uitgave ook aan onze verzameling is toegevoegd. VALKENISSE IN PLAATJES, MET BESCHRIJVINGEN Onze leden H. Hendrikse en J. Roose uit Koudekerke hebben twee fotoboekjes samengesteld over de dorpen Biggekerke, Koudekerke en Zoutelande, vere nigd sedert 1966 tot één gemeente Valkenisse. Zij hebben de beide boekjes ter beschikking gesteld voor de bibliotheek van de heemkundige kring (voor elk lid ter lezing op aanvrage), en zij verdienen een bespreking. Met een bon dige geschiedkundige inleiding vermelden zij in "Valkenisse in oude ansichten" (tweede druk; 1973) al vermeldenswaardige feiten, waarbij zij niet voorbijgaan aan het noemen van data. De bijschriften zijn even compact en dikwijls type rend voor het dorpsleven. Hoe kenmerkend is de foto van het middagmaal in "De Vierlepel", een benepen landarbeidershuisje in Koudekerke (no. 3), met- het onverslijtbare tafelzeiltje, het schoorsteengarnituur met de vazen, de busse, de kommen, de hier wel erg kleine hondjes en de grote bijbel. En waar van moesten die mensen leven No. 7 is prima om het verhaal er bij, een uit eenzetting in 8 regels met feiten om te onthouden. Hoe zagen de landwegen op Walcheren er uit nog in 1917, bij no. 8. terwijl het pas verbeterde in 1928. In 13 halve regeltjes wordt even de geschiedenis van de graanmolen "De Lelie" vermeld, met trots er bij "de grootste molen van Walcherens platteland". Bij no. 22 wordt de tiendenschuur in Koudekerke aangeduid. Wat over het late huwelijk van Pieter Schout (71) en Pietje van den Broeke (79) wordt gezegd, op de foto met veel vrouwen in hoerendracht tot bekijks, is kostelijk. Er wordt veel feitelijke informatie in vermeld, als de afbraak van de travalje op het dorpsplein in Koudekerke in 1970, de bouw van de eerste dolerende kerk in 1887, de eerste rit van de stoomtram op 14 april 1906, het dempen van de 20

de Wete | 1975 | | pagina 22