dia's en prentbriefkaarten van leden. Er zal een projector en een epidiascoop aanwezig zijn om de dia's en prent briefkaarten die meegebracht worden te vertonen. Deze moeten echter wel betrekking hebben op of genomen zijn op Walcheren. Duik dus eens in Uw dia-ver zameling en neem dat oude kaartenalbum eens ter hand en breng er enige op deze avond mee. KENT U ZE NOGDE VLISSINGERS. Wie van vroeg naar bed gaan houdt, moet 's avonds maar niet het zo juist ver schenen boekje "Kent U ze nogde Vlissingers" ter hand nemen, want dan kon het wel eens laat worden. Althans voor diegenen die de jaren 1910 tot 1940 in Vlissingen hebben doorgebracht. Men blijft kijken; men blijft lezen Het is een boeiend fotoboek met veel informatie, dat vooral in deze tijd waarin de nostalgie "in" is, door vele Vlissingers en oud-VLis singers met plezier, herkenning en vaak met weemoed zal worden bekeken en gelezen. Uitgever en drukker hebben prima werk geleverd, waarbij oude- en soms heel oude- foto's prachtig zijn "opgehaald", zodat ze tenslotte als duidelijke foto's in het boek konden worden opgenomen. Storend is, dat de opsomming van namen niet altijd klopt en vaak heel moeilijk te volgen is. Op blz. 2 ontbreekt o. i. de nodige informatie over een van de markantste figu ren op de foto van het politiekorps, de majoor Bretschneider Bij het doornemen van het boek komen veel, al of niet sentimentele, herinne ringen weer boven. Op blz. 11 b. v. het le. elftal van de Voetbalclub Vlissin gen. De namen van Katje Kokelaar, Jaap van Peenen en Wijnand Vierhout leven nog voort bij iedere Vlissingse jongen van (nu) 60 jaar. Op blz. 23 staat "Het bestuur van de padvinders". Hier had wel even vermeld moeten worden dat 't het bestuur is van de Christelijke padvinders; er was n. 1. in die dagen nog een andere padvindersgroep, de "Ranneftgroep" onder leiding van hopman van Dijk. Wie heeft niet juffrouw Terwoert van de Zondagschool gekend (blz. 18) Het grapje op blz. 22 "De vier gebroeders", zal wel van Piet Contant afkom stig zijn, die ook als voetballer altijd vol grappen zat. Jammer dat bij de foto van de Zeevaartschool op blz. 27 geen datum vermeld staat. Deze datum had met weinig moeite achterhaald kunnen worden aange zien de foto genomen is ter gelegenheid van het afscheid van twee bekende le raren. We hadden dan het cursusjaar geweten, hetgeen het zoeken naar beken de gezichten zou hebben vergemakkelijkt. De feestelijke opening van de Vlissingse Wandelpier (blz. 25) mocht dan 'smid- dags een evenement voor de autoriteiten geweest zijn, op de avond van diezelf de dag is er op de Pier een enorm feest gevierd, waar velen nu nog - bij het zien van de foto's van de Pier - met een glimlach aan zullen terugdenken. En dan Willem Keijn, op blz. 26. Je bleef altijd even staan luisteren als Willem zijn populaire melodieën ten gehore bracht. Een teken des tijds dat deze man op straat zijn brood moest verdienen Bij de foto van de bakkers op blz. 36 vermeldt de samensteller :'de heren wa ren in een goede bui; dit kan men aan de opgewekte gezichten zien', maar wij hebben eerder de indruk dat de heren bericht hadden gehad dat de broodprijs weer verlaagd was of iets dergelijks, want de gezichten zijn nu bepaald niet zö opgewekt. En dan de roeiploegen van "Luctor et Emergo", Die jongens zagen er niet te gen op om even naar Terneuzen en terug te roeien. En al waren hun zware galley's beslist niet geschikt om als begeleidingsboot voor een - de Schelde 2

de Wete | 1975 | | pagina 4