zoveel leden zouden we niet kunnen bedienen. Van andere zijde ontvangen wij veel medewerking; het stencilwerk wordt vlot verricht door een bevriende le denhand, De Wete bezorgen doen verscheidene leden, twee kwartjes besparend voor elk nummer; de pers wordt door een aktief lid regelmatig bediend; weer anderen stellen boekjes beschikbaar. Dank voor al deze medewerking. Mis schien is het medewerken van alle leden nog wat te beperkt Wat zou de Heem kundige Kring gepresteerd kunnen hebben wanneer alle leden hun publistische arbeid hadden willen bundelen in de Heemkundige Kring Het behoud van hun auteursrechten en de eigen naam. Ik bedoel de uitgaven via de Europese Bibli otheek met beschrijvingen over de dorpen en steden van Walcheren. Vele van deze boekjes zijn van de hand van onze leden; Veere, Domburg, Valkenisse, Vlissingen. Wanneer deze onder auspiciën van de Heemkundige Kring zouden zijn verschenen zou de kring er invloedrijker door zijn geworden, garen bij hebben gesponnen en een basis hebben gekregen voor de uitgave in commercië le zin van een jaarboek. Dat dit mogelijk is bewijst de opzet van het Vlissingse boekje. Er bestaat dus wel studiezin bij onze leden. Indien dit door samenwer king gekanaliseerd zou kunnen worden of zou zijn, dan zou de Heemkundige Kring krachtiger geworden zijn, met het behoud natuurlijk van ere wie ere toekomt. Er staan nog vele onderwerpen op de verlanglijst. Het bestuur zal veel te doen hebben, initiatieven worden gewaardeerd. Wij trachten de aandacht van de le den te richten op ongekende zaken, zoals nu de tentoonstelling "Boerenpracht en Visserstooi" in Boymans-Van Beuningen in Rotterdam. Het is tegenwoor dig bijna onbegrensd op fn avond is het mogelijk voor een tientje deze prach tige tentoonstelling in verenigingsverband te bezoeken. Als zoiets kan is het niet meer nodig in eigen gebied tentoonstellingen te organiseren. In bestuurs- kring is daartoe wel eens de wens geuit. Nader overwegen en het zicht op de genoemde tentoonstelling heeft echter de mening doen postvatten dat zoiets kostbaars in de Vleeshal te Middelburg voor amateurshanden onbereikbaar is. De voor de hand liggende kansen op diefstal doen de verantwoordelijkheid voor andermans onvervangbaar bezit veel te groot zijn bovendien, nog afgezien van alle eisen van deskundige beroepshanden. De werkgroep voor de veldnamen op Walcheren heeft in 1974 een deel van de arbeid afgesloten. Er zal dit jaar een publikatie over verschijnen, in druk. Een kleine groep leden heeft bijzonder veel werk verricht, mede dank zij de vergadermogelijkheden in het Rijksarchief. Het lijkt uitstekend werk. De Heemkundige Kring zit dus niet stil. Ik hoop dat bestuurswisselingen geen stagnatie zullen opleveren. Ik wens dat de jeugdigen hun weg ook zullen weten te vinden in de Heemkundige Kring. En dat zij aktief zullen willen meedoen aan het werk. Onze afgetreden sekretaris, de heer W.van der Heiden was er voor beeld en zo het wil een voorloper van; met liefde en kennis van Walcheren. Zelf heb ik gemeend op tijd mijn funktie ter beschikking te stellen. Te veel zie ik dat de ouderen niet tijdig terugtreden voor jongeren. Deze zouden er niet voldoende zijn, maar dat betwijfel ik. In ieder geval wens ik plaats te maken voor anderen, mede om met onverminderde interesse met heemkundige arbeid voort te kunnen gaan. JAARVERSLAG VAN DE SEKRETARTS OVER 1974 De leden van de Heemkundige Kring Walcheren kunnen er bijna altijd van op aan, dat er maandelijks wel een evenement is. Dat dit in het afgelopen jaar ruim schoots gelukt is, kunt U hierna zelf konstateren. Natuurlijk kan men wel over het gebodene van mening verschillen. 5

de Wete | 1975 | | pagina 11