22 januari 1974: een lezing met demonstratie van de prentknipkunstenaar de heer Lever, direkteur-eigenaar van het Nederlandse museum voor knip kunst te Westerbork. Enkele van de bijna 40 leden konden met een geknipt souvenier naar huis keren. 2 februari een bezoek aan de tentoonstelling "Schipper mag ik overvaren?" in het Rijksarchief te Middelburg. Deze tentoonstelling is gebaseerd op het ge lijknamige proefschrift van JhrDrG. F. Sandberg, die ook de 20 aanwezige le den rondleidt. 7 februari een dia-dokumentaire over de Vlissingse binnenstad. De dia's zijn gemaakt en toegelicht door voorzitter Van Leeuwen. De opkomst is vergelijk baar met die in Ritthem: weinig kringleden en een groot aantal andere belang stellenden (bijna 80). Deze avond werd gehouden in Open Hof, in Paauwenburg te Vlissingen. 1 maart Algemene Vergadering, welke bezocht wordt door 19 leden. De nor male bestuurlijke zaken worden aan de orde gesteld. Andere punten waren het drukken van De Wete in offsetdruk, een prijsvraag en de toekomstige evenemen ten. In het tweede deel vertoning van dia's welke de leden hadden meegebracht. 21 maart voor een gehoor van 120 belangstellenden houdt drs.P. J. van der Feen een lezing over Domburg, in Domburg. Bij de lezing werden instruktieve dia's vertoond welke grotendeels waren opgenomen door de voorzitter, in het Zeeuws Museum. 25 april Dia-avond over de Vlissingse binnenstad, te Vlissingen in gebouw Het Anker. Deze avond was het weer tegen, waardoor er slechts 40 personen aanwezig waren. Deze konden echter genieten van de sublieme opnamen van HUN Vlissingen, welke gemaakt waren door de voorzitter. 18 mei Bezoek aan de Kuiperspoort en de Bellinkstraat, Middelburg. Ir. J. Snoey leidt 50 leden rond door het Kuiperspoortkomplex. Te zien is wat de gevolgen zijn van de restauratie en renovatie-werkzaamheden. Men kan een indruk krijgen van de moeilijkheden die ontmoet worden als men nieuwe wijn in oude zakken doet. Het is goed dat men toch tracht zoveel als kan het oude te handhaven. Dat is ook in de Bellinkstraat het geval. Maar ook hier moet een kompromis gezocht worden tussen verleden, heden en toekomst. 15 juni 40 leden beklimmen de Oranjemolen te Vlissingen, nadat ze een grondige inleiding aangehoord hebben van ons bestuurslid, de heer F.P.Domi- nicus. Een goed verhaal, een goede molenaar, goed weer; dus een goede ex cursie. 20 juli De excursie naar de Oostkerk wordt bijgewoond door 30 mensen. Door ons lid, Ds. F. G„ Kloosterman uit Vlissingen wordt het gezelschap eerst in de omgeving van de kerk rondgeleid, waarna het onder de klanken van het orgel de kerk binnenstapt. Na de rondgang op de begane grond klimt men met koster De Groot naar de raampjes aan de basis van de koepel. 17 augustus Natuurwandeling door het waterwingebied Oranjezon. Een plens bui en het wat vroege uur waren oorzaak van het feit, dat er slechts 24 perso nen konden genieten van deze bijzondere wandeling waarbij de leiding berustte bij de heren Smulders en Joosse, leden van de K. N. N. V. Een 3 uur durende wandeling die zeker voor herhaling vatbaar is. Een gelijke opzet, maar dan elders zal zeker ook in overweging genomen worden. 19 september MrM. A. Terwoert, vice-voorzitterhoudt een lezing over de geschiedenis van de prentbriefkaart. Aanwezig waren 50 leden. De toch al boeiende uiteenzetting werd nog extra aantrekkelijk gemaakt door de getoonde dia's. Hierdoor werd deze avond door iedereen als zeer geslaagd bestempeld. 6

de Wete | 1975 | | pagina 12