17 november Ons lid M. P. de Bruin houdt een lezing "Perikelen over de haar dracht in ft verleden". Aanwezig 40 personen. De opkomst van de dames was groter dan normaal. De lezing gaf een zeer brede informatie over de periode tussen 1600 en de Franse tijd. Na de pauze een aantal goede dia's, die deze mooie avond kompleteren. 7 december Een onverwachte kans werd ons geboden. Bezoek aan het kasteel "Ter Hooge". Bijna 100 leden konden gebruik maken van deze uitnodiging en voor het eerst (sinds jaren) het kasteel van binnen bekijken. Daarnaast was op de zelfde tijd de laatste hand gelegd aan de inrichting voor de grote antiekvei ling, zodat voor velen het mes van twee kanten sneed. Het bezoek geschiedde onder de alziende ogen van de familie Velders, die later de dagelijkse leiding ook zal hebben. 14 december Rondwandeling door het dorp Serooskerke. Aanwezig een 30tal leden. De leiding berust bij ons bestuurslid F. v. d.Driest. Voor de aanvang van de wandeling eerst projektie van prentbriefkaarten van toen en een bezich tiging van de kerk. Het laatste deel der rondwandeling ging door een regen achtig Serooskerke, maar dat neemt niet weg, dat er al plannen gesmeed wor den voor een volgende zaterdagmorgen. Tot zover de opsomming van de evenementen. Uit de opstelling blijkt, dat het bestuur er weer in geslaagd is om elke maand een lezing, excursie of ander evenement te organiseren. Meestal werden deze goed bezocht. Men zou dus kunnen stellen, dat deze manier van naar buiten optreden voor de meesten aantrekkelijk is. Toch zullen we ons steeds moeten afvragen of we het wel goed doen. Zijn er dingen om ons heen, die niet voldoen de aandacht krijgen Het bestuur staat altijd open voor nieuwe ideeën. Vanaf nummer 13 wordt "De Wete" in offsetdruk opgemaakt. Hoewel er nog steeds bijgeschaafd wordt aan het geheel, is de uitgave er veel verzorgder door geworden. Er is altijd wel voldoende materiaal om elke 3 maanden een goed gevulde Wete te laten verschijnen. Toch houden wij ons nog altijd aanbe volen voor bijdragen en stukjes. Doordat de bijdrage van ons bestuurslid de heer F.H. Jilleba in nummer 12 over Mr. J.A.van de Perre en het gebouw van de Middelburgse rechtbank het rechtvaardigde werd hiervan een overdruk in brochure gemaakt. Het is de bedoeling om in de toekomst meer "geeltjes" het licht te doen zien, mits het belang van het onderwerp dit rechtvaardigt. De energieschaarste noopte ons tot het nemen van voorzorgsmaatregelen om de leden toch met vervoer te kunnen dienen. Zoals iedereen weet is het maar bij voorzorg gebleven. Van de gevormde werkgroepen kan doorgegeven worden, dat de "Veldnamen van Ritthem" met kracht ter hand genomen zijn. Thans wordt de laatste hand aan de afwerking gelegd en we kunnen in de loop van dit voorjaar de verschij ning tegemoet zien. De groei van onze kring blijft gestadig doorgang vinden. In het vorig jaarver slag "Het aantal leden is in 1973 met 50 gestegen tot 200". Thans geeft "De Wete" no. 15 weer: "Per 1 januari 1975 zegden 10 leden hun lidmaatschap op, waardoor het totaal aantal leden gekomen is op 254". Middelburg, 20 maart, 1975 De sekretaris, J. I.Kools. 7

de Wete | 1975 | | pagina 13