HET JAAR 1974 FINANCIEëL Het jaar 1974 begon voor de Heemkundige Kring met een batig saldo van f 1590, 13. Over het vorige jaar werd aan achterstallige kontributie nog een bedrag ontvangen van f 180, 00, terwijl 8 leden reeds in '74 hun bijdrage voor '75 stortten 80, 00. Over 1974 beliep het bedrag aan kontributie f 2311, 66. Uiteraard vormt de kontributie onze voornaamste bron van inkomsten. Weliswaar komt ook jaarlijks een bedrag binnen aan bijdragen aan excursies, doch dit wordt ook weer geheel uitgegeven aan de kosten, die op deze excur sies drukken, zoals sprekerskosten, entree's voor tentoonstellingen en/of musea, zaalhuren etc. Dit ingekomen (en uitgegeven bedrag was in 1974 670. 74. Van de publikatie in Wete no. 12 over de Arrondissementsrechtbank werd een aparte brochure uitgegeven, waarvan de drukkosten f 116,00 bedroegen; de opbrengst (tot nu) 160, 00. Aan onkosten gaat natuurlijk het grootste gedeelte naar de uitgave van de Wete. De verzorging daarvan is typografisch thans in handen van Drukkerij Driedijk, en de kosten van de in 1974 aldaar verzorgde nummers eiste een bedrag van f 924, 58. Aan portokosten (Wetes -f extra stencils) werd een bedrag van f 287. - uitgegeven; terwijl de onkosten van het D.B., waarin ook kantoorbehoeften, telefoongesprekken buiten eigen rayon e. d. zijn inbegrepen f 306, 75 beliepen» Er moest een nieuwe oplaag van de statuten komen; dit vergde f 136. 30 en aan stencils voor extra aankondigingen buiten de Wete om werd f 67. 86 uitgegeven. Het zou te ver voeren in dit gekomprimeerde verslag alle kleine inkomsten en uitgaven op te sommen; de kaskommissie heeft de kas gekontroleerd en in orde bevonden. Bij het opmaken van de kas op 31 december j. 1. bleek dat de Heemkundige Kring ook in financieël opzicht geen ongunstig jaar had we blijken per 1 jan. 1975 te beschikken over een batig saldo van f 2546. 91. De Penningmeesteres se. KENT U ZE NOGDE VLISSINGERS Eerst was deze avond gepland op 2 december, maar toen kon door bijzondere omstandigheden deze dia-avond niet doorgaan. Op de nieuw vastgestelde avond van 28 januari 1975 bleek er even ergens kortsluiting te zijn geweest. Gevolg dat een aantal mensen hun opwachting aan de Jeugdherberg te Vlissingen kwamen maken. De bedoeling was echter Het Anker in de Bonedijkestraat. Maar door begrip van de bezoekers en door de auto-rijdende leden die taxi reden voor enkelen kon de voorzitter om iets over 8 toch bijna 50 mensen ver welkomen. Grotendeels Vlis singers en gedeeltelijk lid van onze kring. En deze Vlis singers hebben genoten van een avond waarop men veelvuldig mee leefde met de gesproken toelichting. De heer Van Leeuwen toonde een groot aantal dia's welke gemaakt waren van kaarten, die genomen zijn uit het onder auspiciën van de Heemkundige Kring verschenen fotoboek. Na de pauze werden ook nog nieuwe, niet eerder op het witte doek verschenen foto's geprojekteerd. Een aantal hiervan zullen misschien terug te zien zijn, als de heer Van Leeuwen inderdaad ook het tweede boekje kan samenstellen: En kent U ook nog. deze Vlis singers Aan de bezoekers van de avond zal het niet liggen, want dankzij hun hulp wer den nog enige mensen gedetermineerd, zodat hun namen nu ook bekend zijn. 8

de Wete | 1975 | | pagina 14