hier niets meer te helpen". Soms maakte hij een opmerking over de maan stand i. p. v. over het haardstel. Het beest ging dan zeker dood. De Plaa heeft een boekje uitgegeven met een aantal recepten voor verschillen de veeziekten. Nu moet men daar niet een te grote waarde aan toekennen, daar er heel veel van dit soort boekjes en geschriften in omloop waren. Tot aan de oorlog van 1940 kon men in de Middelburgse apotheken nog steeds terecht, als men een bepaald nummer uit het boekje van De Plaa wou bestellen. De Plaa is in 1893 overleden te Meliskerke. Men ziet, dat zijn leven en de vele mysterieuze verhalen aanleiding genoeg geven om deze man, die wellicht mediamieke gaven had, nog lang in herinnering te doen voortleven. De gemeente Mariekerke heeft gemeend deze bijzondere burger te moeten eren door een straat naar hem te noemen. Bronvermelding M. Stol P. de Plaa en De Puijt Gesprekken met G. Vlieger en E.Geschiere MEDEDELINGEN Als U één dezer dagen Uw betalingen aan het uitschrijven bent, maakt U die voor de Heemkundige Kring over 1975 ook even in orde Contributie f 10,00 per jaar. Gironummer Penningmeester Heemkundige Kring Walcheren: 2405163. Doordat er enige zaken met voorrang opgenomen moesten worden, zijn een paar bijdragen blijven liggen tot de volgende Wete. Door een vergissing is de naam van de heer A. J. Schutijser, als schrijver van het artikel "Historie van de Rooms-Katholieke Parochie Vlissingen", opgenomen in Wete no. 15, weggevallen. ONTVANGEN Van onze zustervereniging de Heemkundige Kring West-Zeeuwsch Vlaanderen ontvingen wij Bijdragen tot de geschiedenis van West-Zeeuwsch Vlaanderen. Deze uitgave van Drs. H. A. M. v. d. Vijver is een aanvulling op het bekende boekje van de hofsteden van Biervliet waarvan dr. J. de Hullu in 1939 zijn aan vulling in druk liet uitgeven. Na "Iets over Biervliet vandaag" volgen de 137 aanvullingen over de boerde rijen van Biervliet. LAAT HET IN DE WETE WETEN Graag zou ik de inhoud kennen van het geschrift van Mr. N. C. Lambrechtsen over de Vlissingse koopman en burgemeester Jan Lambrechtsen Coole (zie: Nagtglas Levensbericht van Zeeuwen). 22

de Wete | 1975 | | pagina 32