In de Provinciale Bibliotheek is het niet (meer) aanwezig. Sj. Joustra, Pr es. Rooseveltlaan 14, Vlissingen (tel. 01184-3866) Het is de bedoeling dat met bovenstaand verzoek een rubriek wordt geopend die zelf door de lezers wordt verzorgd. Naast het deelnemen aan de excursies zijn er onder onze leden immers ook die bezig zijn met een bepaald onderzoek of een ander studieobject dat ver band houdt met de Heemkunde. Soms stuiten zij daarbij op een gebruik, waarvan zij de betekenis niet kunnen achterhalen of zij zoeken vergeefs naar een bepaald geschrift of publicatie, zoals in bovenstaand verzoek. Er zijn nog andere voorbeelden te noemen, waarbij wij elkaar van dienst kun nen zijn. Wij zijn er n. 1. van overtuigd dat er onder onze leden een schat van kennis is opgetast waarmee zij anderen kunnen helpen. Hebt U dus hulp nodig Laat het in de Wete weten Sj. J. BIBLIOTHEEK ZOALS DIE BESCHIKBAAR IS VOOR DE LEDEN VAN DE HEEMKUNDIGE KRING Elke keer als er een uitgave of boekwerk aan de verzameling van de kring kan worden toegevoegd, wordt dit via "De Wete" aan U doorgegeven. Toch leek het ons nuttig om eens een opgave te doen van alle geschriften. We willen dit nog geen katalogus noemen omdat wij ons wel moeten realiseren dat wij nog niet over een echte bibliotheek beschikken. Mochten er dus leden zijn, die lektuur over ons heem hebben, en wat daar toch maar ligt te liggen, dan houden wij ons aanbevolen. U kunt zich dan in verbinding stellen met de sekretaris. 1. de Hofsteden van Biervliet (Heemk. kring W-Zws-Vlaanderen) la. Canisvliet, een grensgeval. (W. H. v. d. Dool). Heemk. kring Sas v. Gent. Uitgave n. a. v. het 5-jarig bestaan der kring. 2. Delta Landschap. Stichting Het Zeeuwse en het Zuidhollandse Landschap. 3. Domburg in oude ansichten (A. Houmes en Abr.de Pagter), Europese Bibli otheek. 4. Gids Gruuthuse Museum (Valentin Vermeersch). Stad Brugge. 5. Jaarboek 1963/64. Heemkundige Kring West Zeeuwsch Vlaanderen. 6. Jaarboek 1965/66. Heemkundige Kring West Zeeuwsch Vlaanderen. 7. Jaarboek 1967/68. Heemkundige Kring West Zeeuwsch Vlaanderen. 8. Jaarboek 1969/70. Heemkundige Kring West Zeeuwsch Vlaanderen. 9. Herdenkingsjaarboek Bevrijding 1944. Heemk. Kring W-Zeeuwsch Vlaan deren. 10. Jaarboek 197Z/73. Heemkundige Kring Sas van Gent. 11. Historische verenigingen. Overzicht, Provinciaal, Regionaal en Lokaal. Koninklijke Nederlandse Akademie van Westenschappen, Sociaal-Weten- schappelijk Informatie- en Dokumentatiecentrum. 12. Nieuw-Walcheren roept. (Boomenfonds 1946). Stichting Nieuw-Walcheren. 13. Nieuwe Walcherse Arkadia (Mr. Casper v. Heel). Repro-Holland. 14. De Oranjemolen (A. de Bad). Technische beschrijving, restauratie en historische bijzonderheden. 15. Rijksarchief in Zeeland J. P. BZuurdeeg)Inventaris van de archieven 23

de Wete | 1975 | | pagina 33