KOMENDE AKTIVITEITEN 1. Lezing over de herbouw van Westkapelle Op donderdag 24 april 1975; aanvang 20 uur, zal ons lid, de heer W.Gabriëlse te Westkapelle, op ons verzoek een lezing houden over de herbouw van West kapelle. Wij hebben gemeend dit de heer Gabriëlse te moeten vragen, aange zien hij als lid van de gemeenteraad en als wethouder van de gemeente West kapelle, welke funkties hij sinds 19 niet meer bekleedt, van zeer nabij de oorlogsverwoestingen en de herbouw van zijn dorp heeft meegemaakt. Weinig anderen zullen thans nog in staat zijn met veel kennis van zaken het herrijzen van Westkapelle te beschrijven. De heer Gabriëlse heeft bij alle verantwoorde lijkheden, zorgen en eer - want hij is voor zijn bestuurlijke en maatschappelij ke arbeid tot ereburger van Westkapelle benoemd - bij zijn afscheid als ge meentebestuurder, zijn eenvoud van optreden weten te behouden. Daarbij weet hij het belangrijke van het onbelangrijke te onderscheiden, en nu het 30 jaar na de bevrijding is, bestaat er alle aanleiding eens terug te zien op hetgeen er in Westkapelle gebeurd en daarna bereikt is. De lezing zal worden gehouden in café "Het kasteel van Batavia", Zuidstraat 143, en aanvangen om 20 uur. Ook de inwoners van Westkapelle zullen voor deze lezing worden uitgenodigd. De gebruikelijke deelnemingsbijdrage bedraagt f 1,00 p.p. 2. Wandeling in het duingebied van Valkenis se Op 10 mei 1975 kunnen de natuurliefhebbers weer aan hun trekken komen. Die zaterdagmorgen om 6 uur 's morgens vertrekken wij vanaf de duinover gang bij Dishoek (tussen de 2 kust-lichtbakens). Er staat een 2j uur durende wandeling op het programma. De leiding zal berusten bij de heren B.J.Smul ders en A. Joosse, beiden deskundigen en samenstellers van "de Avifauna van Walcheren" (Wetensch. Med. K. N. N. V. no. 82, van december 1969). De leden die onder de zelfde leiding de wandeling in augustus van het vorig jaar door het waterwingebied Oranjezon maakten, zullen zeker weer van de partij zijn. Zij weten n. 1„ welke fijne morgen het toen was. Na afloop zal de eigenaar van café-restaurant Duinlust zorgen dat er koffie (voor eigen rekening) klaar staat. Deelnemersbijdrage f 1,00 p.p. 3. Excursie naar de Kon. Ned. Marine te Vlissingen Op donderdagavond 12 juni 1975; aanvang 19 uur kunnen de leden deelnemen aan een excursie naar de Koninklijke Nederlandse Marine te Vlissingen, Oost erhavenweg 10 (Oostzijde van de grote Buitenhaven). De voorlichtingsofficier Ltz. Peters, is bereid in de avonduren enige instruktieve films te vertonen in een lokaal van de Marinekazerne. Hij zal verder het gezelschap begeleiden bij een korte bezichtiging van de kazerne en het werkterrein van de Marine te Vlissingen in de omgeving van de Marinekazerne. Zo mogelijk zal ook iets worden verteld van de op dat tijdstip aanwezige marineschepen. Een meer exacte afspraak over het programma kon niet worden gemaakt, aan gezien in verband met de taak van de Marine thans niet is te voorzien welke mogelijkheden voor deze excursie op 12 juni aanwezig zijn. 1

de Wete | 1975 | | pagina 3