bovendien zou een excursie op een werkdag meer aantrekkelijk zijn wegens de aanwezigheid van al het personeel, doch overdag is zoiets voor al onze leden moeilijk te organiseren. Het punt van samenkomst ligt bij de hoofdingang van de Marinekazerne. Men kan het bereiken via een toegangsweg, welke loopt langs het Coöp. Slachthuis van Vlissingen. De toegangsweg is duidelijk met borden aangegeven. Deelnemerskosten als gebruikelijk. VERSLAG ALGEMENE VERGADERING gehouden op 20 maart 1975 te Middelburg. a. De voorzitter opent de vergadering en heet de 26 aanwezige leden welkom. De opkomst is groter dan vorige vergaderingen, maar het zou goed zijn dat bij besluitvorming als op deze avond er meer leden "inspraak" hadden. b. De notulen van de vorige vergadering op 1 maart 1974 worden zonder op- of aanmerkingen gearresteerd. c. De aftredende voorzitter houdt een inleiding. Hij gaat in op de afgelopen jaren en dat van 1974 in het bijzonder. In een mengeling van vreugde over het bereikte en teleurstelling over weinig belangstelling voor evenementen die de kring organiseerde; trots op het niet nodig hebben van een subsidie en de steeds beter wordende kwaliteit van De Wete spreekt hij aan het slot de wens uit dat het de Heemkundige Kring goed zal gaan. d. Uit het verslag van de secretaris blijkt, dat er in het afgelopen jaar een groot aantal evenementen georganiseerd zijn. De belangstelling is wissel vallig, maar zelden erg groot. Het ledenaantal groeide met een gemiddel de van 1 per week. e. De penningmeesteresse geeft een verslag van de inkomsten en uitgaven in 1974. Naast de hogere kosten staan naar evenredigheid gestegen inkom sten, zodat het geheel een beeld geeft van gezonde bedrijfsvoering. Dit is ook gekonstateerd door de kaskommissie, waarin zitting hadden de heren C. den Otter en J. Luteijn. De laatste is in de plaats getreden van het vertrokken lid J. B. Dekker. Voor de aftredende C.den Otter wordt in de kommissie voor 1975 gekozen de heer A. de Pagter. f. Er ontwikkelt zich een goede discussie over onderwerpen als De Wete, evenementen, monumentenjaar en plannen voor de komende tijd. g. De aftredende voorzitter, de heer J. L. v. Leeuwen, stelt zich niet herkies baar. De kandidaat-gestelde Sj. Joustra wordt met algemene stemmen be noemd tot nieuwe voorzitter. Het bestuurslid F. P. Dominicus wordt met hetzelfde stemmenaantal herkozen. h0 De vice-voorzitter Mrc M. A. Terwoert, neemt aan het eind van deze ver gadering het woord. Hij bedankt de heer van Leeuwen die 5 jaar geleden de oprichter van de Heemkundige Kring was. Met een bewonderenswaardige inzet, met fantasie en doorzetting heeft hij in die jaren aan het hoofd van de kring gestaan en samen met het bestuur de kring gemaakt tot wat deze nu is. Gelukkig zal zijn kennis van Walcheren en de kontakten met de bewo ners niet verloren gaan voor de Heemkundige Kring. We weten n. 1. dat er altijd een beroep op zijn hulp gedaan kan worden als dat nodig is. Het is normaliter de gewoonte, dat een aftredende voorzitter een passend kado aangeboden krijgt. Het typeert echter de mens Van Leeuwen en het siert hem daardoor, dat hij tevoren had gesteld een dergelijke verering 2

de Wete | 1975 | | pagina 8