bekende in het Middelburgse van die dagen zijn geweest. Toch verdwijnt zij van het toneel, het hoe en waarom zijn mij niet bekend. Wanneer Abraham Rombouts in 1725 overlijdt, blijkt hij in tweede echt gehuwd te zijn geweest met Agatha Maria Radermacher. Wanneer in hetzelfde jaar de naam Toornvliet bij Galenus Trezel opduikt is dat echter niet voor het eerst Welke rol heeft de naam van Lidia gespeeld, of is het zuiver toeval Overigens komt een ongeluk zelden alleen, want in die dagen woonde er nog een Lidia Toornvliet te Middelburg. Hoe is het in hemelsnaam mogelijk In 1732 trouwt te Leiden Johanna van Ruijsenbergh, geboren uit Johannes van Ruijsenbergh en Lidia Toornvliet. Deze Lidia Toornvliet moet eveneens te Mid delburg hebben gewoond omdat uit de Leidse huwelijksakte van 1732 blijkt dat de bruid er omstreeks 1712 werd geboren. Ziedaar mijn verwarring kompleet, twee Lidiafs met dezelfde geslachtsnaam en een landgoed van die naam. Toeval U zoudt mij ten zeerste verplichten, mogelijk dit kleine stuk ter discussie te willen stellen in "De Wete" of mogelijk ter hand te willen stellen aan diegene die mij mogelijk hieromtrent nader kan informeren. Moge ik deze brief eindigen als de heer Hoek deed (die ik een afschrift van deze brief deed toeko men): Ik houd het op "Toornvliet", maar wie weet er meer van Onder dankzegging voor de genomen en nog te nemen moeite, verblijf ik, met vriendelijke groeten, M. C. Torenvlied0 (3) Middelburg, 10 april 1975. Geachte Heer Torenvlied, Dank voor Uw toezending van de aantekeningen bij mijn "Torenvliedverhaal" in de Wete no. 13. Het ging mij daarin om de juiste naam der buitenplaats "Toorn vliet", zo genoemd door Dr. Galenus Trezel II. Ik wees er daarin op, dat het gemeentebestuur van Middelburg in de van hem uitgaande stukken steeds schrijft: "Torenvliet", kennelijk misleid door de fonetische schrijfwijze van de weduwe van Ds. Potter en anderen; want in wijde omtrek is toren noch vliet te bekennen (geweest). U zoekt nu naar een verband met de naam Lidia Toornvliet, een zuster van de Leidse notaris, wiens zoon Mr. Abraham Toornvliet betrokken zou zijn geweest bij het proces tegen Johan van Oldenbarnevelt 1619Lidia, de notaris en Mr. Abraham Toornvliet moeten dus v6or 1619 geleefd hebben. Het lijkt mij daarom niet waarschijnlijk dat 130 jaar daarna déze Lidia voor Dr. Galenus Trezel II aanleiding zou zijn geweest de buitenplaats naar haar te noemen. U laat op het toneel ook optreden Abraham Rombouts die, volgens U, in 1725 is overleden. Het is mij bekend dat ene Mr. Abraham Rombouts van 1706-1718 Schepen en Raad van Middelburg is geweest en dat hij in 2de. echt gehuwd is ge weest met Aghata Maria Radermacher. Helaas heb ik niet kunnen vinden met wie hij in le. echt gehuwd is geweest. Het zou dus kunnen zijn dat deze Rombouts in relatie heeft gestaan met Trezel II. Heette Rombouts le. vrouw soms Lidia? Ik weet het niet. Of is wellicht de vrouw van Johannes van Ruijsenburgh (Lidia Toornvliet) die in 1712 Johanna van Ruijsenburg baarde, verwant aan Dr. Trezel II. Met die vraag ben ik verder op zoek gegaan. Ik vond dat in 1627 Pieter, of zoals hij ook genoemd is, Cornelis Rombouts, eigenaar geweest is van het his torische jachthuis "Ter Linde" te Serooskerke (W). Deze C. Rombouts was ge huwd met Ca Barwijn. Hun dochter, Ca Remoens - wellicht een kind uit een 15

de Wete | 1975 | | pagina 19