Bezoek Marinekazerne te Vlissingen herkennen. Daar was die rap wegvliegende koekoek en de bergeend die met vrij talrijke soortgenoten hier was neergestreken om in een verlaten konijne-.nhol te broeden. Zelfs was een ogenblik duidelijk het geluid van een Kromhout waar neembaar, vermoedelijk afkomstig van een oude coaster die voorbijvoer. De groep hield zich aan de regels van niets plukken, al kostte dat bij een enke le enige moeite, zodat het fluitekruid, de winter po stelein en de hondsdraf on aangeroerd achterbleven. Na twee en een half uur keerden we op ons uitgangspunt terug waar in café-res taurant "Duinlust" de koffie ons uitstekend smaakte. De voorzitter had het gemakkelijk. Unaniem was men van n ening dat na deze tweede geslaagde natuurwandeling de grondslag was gelegd voor een jaarlijkse traditie! Verdere dankwoorden voor de heren Smulders en Joosse waren nauwelijks no dig. Volgend jaar organiseren zij voor ons een nieuwe natuurwandeling. Gaat U mee Sinds 12 juni j. 1. weet ook de Heemkundige Kring Walcheren wat de spreek woordelijke gastvrijheid van de Koninklijke Marine betekent! Om 19.00 uur werden wij door de commandant, de kapitein ter zee vlieger A. H. M. Hagdoorn in de longroom ontvangen. Nadat koffie met cake geserveerd was, begaf het gezelschap zich onder leiding van de lt. ter zee Peters en de majoor Pierson naar de mijnenveger Hr. Ms. "Abcoude". Hier kregen wij een uiteenzetting van de verschillende manieren van vegen, al naar gelang het type mijn dat de scheepvaart bedreigt. Vervolgens werd het schip uitvoerig bekeken. Terug in de kazerne werden twee films vertoond die een indruk gaven van de taak en het leven van de marineman. Gewezen werd op de sterke motivatie van de dienstplichtigen bij de Koninklijke Marine. Tijdens de rondleiding door "de mooiste kazerne van Nederland" toonde de commandant vol trots zijn werkhut en zijn woonhut. Tijdens een drankje in de longroom (voor eigen rekening, belastingbetaler!), dankte de voorzitter de "Zeeuwse Marine" voor de spontane wijze waarop de Heemkundige Kring was ontvangen. Voor de bibliotheek van de kazerne over handigde hij de commandant een boekwerk over de havens van de Bataafse Re publiek. Het was reeds half elf geweest toen het bezoek werd beëindigd. Een bezoek, waarvan alleen het aantal belangstellenden wat teleur stelde. Graag zou het bestuur reakties ontvangen omtrent de oorzaak van een terug lopende belangstelling voor onze excursies. Sj. J. 3

de Wete | 1975 | | pagina 7