(2) Het is opvallend hoe weinig huizen in de Vlissingse binnenstad een naam heb ben. In Middelburg is die situatie een stuk gunstiger door de aanwezigheid van een studie over de Middelburgse huisnamen. Bestaat er een mogelijkheid om bij één of andere bron wat namen boven water te krijgen In het kader van de res tauratie van verschillende historische panden in de binnenstad, zou dat erg boeiend zijn. De laatste tijd ben ik tegen de naam "Het Gulden Kanon" in de Breewaterstraat aangelopen. Ik kan daar echter geen andere gegevens over vinden. (3) Het onderschrift in de Nieuwe Walcherse Arkadia onder afb. 49 moet zijn: Zaagmolen de Noordbeek aan het voormalig Molenwater te Vlissingen. De mo len werd in 1809 afgebroken en de plaats in de vestingwerken opgenomen. Links de gevangentoren. A. H. van Dijk. De deuren en hun namen Boven vele Middelburgse deuren prijkt een naam. Dierennamen, bloemennamen, namen in relatie tot handel en nijverheid, enz.enz. (zie de lijst van Fokker). Mijn vraag: bestaan er soms verhalen of legenden over bepaalde namen boven (Middelburgse) deuren of anders: zijn er naar aanleiding van gebeurtenissen of verhalen soms namen boven deu ren verschenen Wie kan mij daarbij op weg helpen Ko de Jonge Vredenburgstraat 10 Middelburg Ontvangen 1. Van de gemeente Middelburg ontvingen wij een inventaris van het archief der Koninklijke Vereniging "Uit het volk-voor het volk (1865-1972) door P. W. Sijnke. 2. Van de zelfde samensteller een inventaris van losse archiefstukken der ge meente Middelburg. (1449-1974) 3. Verslag van de rijksarchivaris in Zeeland, belast met de inspectie der Ge meente- en Water s chaps archieven over 1973 en 1974. 4. Eerste jaargang no. 1 van Zeeuws Nieuws over natuur, landschap en milieu. Een gezamenlijke uitgave van de Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming. 5. Van adjunct-conservator drs. W. P. Dezutter een beschrijvende catalogus "Op en om de bouwwerf" in het kader van een tentoonstelling te Brugge met betrekking tot het monumentenjaar 1975. 16

de Wete | 1975 | | pagina 18