Aankondigingen 1. Lezing door Dr.Ir.K.van der Meer: Het ontstaan en de opbouw van de Wal- cherse bodem tussen de Romeinse tijd en de bedijking van Walcheren. Op vrijdag 17 oktober om 19. 30 uur in 't Anker aan de Bonedijkestraat, Vlis- singen. Voor leden en belangstellenden een lezing door Dr.Ir.K.van der Meer over het bovengenoemde onderwerp. Op deze avond zal ook de eerste verkoop van het boekje DE VELDNAMEN VAN RITTHEM, NIEUWERVE EN WELZINGE plaats vinden. Over deze uit gave van de Heemkundige Kring kunt U verder in deze Wete meer lezen. De prijs voor leden bedraagt f 7, 50 en voor niet-leden f 9, 50. 2. Rondleiding door het fraaie Gerechtsgebouw op zaterdag 8 november, door dhrF. Jilleba. Aanvang 10 uur. Van de hand van ons lid dhr. F. Jilleba verscheen de tweede druk van de speciale uitgave (geeltje) getiteld: Mr. J. A. van den Perre en het gebouw van de Middelburgse Rechtbank. Deze veel beter verzorgde uitgave bevat meer gegevens dan de vorige, terwijl tevens een aantal foto!s van het interieur en een tekening van de voorgevel zijn opgenomen. De prijs is gelijk gebleven op f 2,00. Omdat verschillende leden en belangstellenden gevraagd hebben om een herhaling van de rondleiding, zal dhr. Jilleba op genoemde datum ons het Gerechtsgebouw opnieuw laten zien. De vernieuwde uitgave van het 'geeltje1 zal die morgen ook te koop zijn. 3. Buitengewone algemene ledenvergadering op dinsdag 16 december in de Brasserie, Langedelft 10, Middelburg. Aanvang 19. 30 uur. Agenda a. Opening b. Vaststelling notulen Algemene Vergadering van 20 maart 1975 (afgedrukt in De Wete van april 1975 (nr. 16). c. Ingekomen stukken d. Werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen, Goes e. Verhoging contributie per 1-1-76 tot f 12, 50. f. Rondvraag en sluiting. g. In het 2e gedeelte zal een film worden vertoond, welke opgenomen werd bij de aktie die in de provincie werd gevoerd om gelden te verzamelen voor de bouw van het ziekenhuis "Bethesda" in Vlissingen. In deze oude film veel opnamen van toen, genomen in heel de provincie, met bekende persoonlijkheden van toen. 4. Vorig jaar verscheen onder auspiciën van de Heemkundige Kring het boekje "Kent U ze nog. de Vlissingers". Samensteller was dhr. J. L. v. Leeuwen. Tijdens het verzamelen van de gegevens voor dit werkje, vertelde dhr. van Leeuwen al, dat er zoveel "boven water kwam" dat hij zeker zou overwegen om een 2e boekje samen te stellen. Welnu, het is zover: omstreeks novem- ber-december a. s. wordt het gereedkomen verwacht van "Kent U ze nog. de Vlissingers," deel II. Opnieuw een uitgave onder auspiciën van de Heem kundige Kring. De prijs in de boekhandel zal f 23, 90 bedragen. Bij bestel ling via het secretariaat voor 1 november a. s. zal voor de leden van de Kring een reductie van 25% gelden en f 18, -.bedragen. 5. In bewerking is de uitgave van publicaties van de hand van ons lid dhr. W. Gabriëlse, bevattende: De Westkappelse Zeedijk, Het Gaaischieten, en Het 1

de Wete | 1975 | | pagina 3