Leefpatroon van Westkapelle. De laatste titel is die van zijn voordracht in West- kapelle op 24 april 1975. Het is de bedoeling om in deze uitgave ook een levens beschrijving van dhrGabriëlse (in Westkapelle beter bekend als "de Redder")op te nemen. De prijs en het tijdstip van verschijnen zal in de volgende Wete bekend worden gemaakt. 6. Voor het bestellen van te verschijnen speciale uitgaven ("geeltjes") en nog in voorraad zijnde oude nummers van De Wete, zie achterste pagina. De prijs per Wete is f 1, 00. In voorraad zijn nog de volgende nummers: 1, 5, 6, 9, 10, 13, 14, 15, 16 en 17. Van: Historie over de Rooms-Katholieke Parochie Vlissingen is ook nog voorraad. Deze uitgave kost f 2,00. Aktïvïteiten Verslag aktiviteiten van het afgelopen kwartaal 1. Tentoonstelling "Middelburg en de verwoesting". Doordat op 29-7-75 veel leden op vakantie waren en mede door het mooie weer, konden we maar 17 belangstellenden verwelkomen. Maar toch was de uitleg door mejuffrouw van der Poel er niet minder om. We kregen een pri ma indruk van Middelburg zoals het was. 2. Wandeling door Koudekerke op 30-8-75 Wat zou er nu in Koudekerke te zien zijn Het antwoord kwam met de rond leiding door de Ned. Hervormde kerk en langs de ring van het dorp. De in formatie werd op meesterlijke wijze gebracht door ons lid dhr. W.P. Roo- se. Aan het eind van de morgen was een uiteenzetting op het stadhuis door burgemeester S.Francke (onder het genot van een kopje koffie) over de toe komstplannen van zijn Valkenisse een passende afsluiting van deze morgen, die door 29 personen werd bijgewoond. 3. Tentoonstelling "Van kust tot kust". Deze tentoonstelling op 12 september in het Rijksarchief werd bezocht door 9 personen. De toelichting werd gegeven door de samensteller der tentoon stelling, ons lid R.L. Koops. De tentoonstelling gaf een goed overzicht van de ontwikkeling van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland. Speciaal van de beginfase waren erg interessante dingen te zien. Veldnamen Ritthem ten doop Wel eens door "den 'Ompelepomp" gelopen Wel eens van n,t Wauwel'of" ge hoord Leuke naam voor een kleuterschool of bejaardensoos of misschien wel voor uw eigen huis. Zoekt u n,t Stikje van Jan de Man", of gewoon "ft Galgen veld" Deze namen- en nog een paar honderd meer - kunt u allemaal vinden in ft boek je DE VELDNAMEN VAN RITTHEM, NIEUWERVE EN WELZINGE. De veldna- mencommissie heeft er een paar jaren aan gewerkt en er erg veel tijd aan be steed. Maar. .het resultaat is er dan ook naar (dachten we bescheiden). Want als u meent in dit bijna 60 pagina1 s tellende werkje alleen maar zo'n paar hon derd veldnamen op een rijtje aan te treffen, dan heeft u !t danig mis! Naast een groot aantal verduidelijkingen van de betekenis der namen zijn er nog een heleboel interessante hoofdstukken opgenomen. Een greep uit de inhoud: -Wat is een veldnaam? -Indeling van veldnamen -De veldnamenstudie van Dr. P. L. Tack (veldnamen uit de 16e en 17e eeuw) -De oude bloknamen van Ritthem, 2

de Wete | 1975 | | pagina 4