neemsters willen hun best doen ook particulieren te interesseren. Misschien - zo stellen zij - is ook de Kon. Mij. De Schelde nog te bewegen, mede in het ka der van haar 100-jarig bestaan, op enige wijze bij te dragen c. q. mede te wer ken aan het behoud van het huis. De Stichting Stadsherstel Vlissingen is buitengewoon ingenomen met dit initia tief en is bereid de handteken-aktie die de brief aan de minister moet onder steunen, te organiseren. Ook wil de stichting Stadsherstel haar bankrekening beschikbaar stellen voor financiële bijdragen. Prof. dr. C. A. van Swighem heeft zijn honorarium dat hij ontvangen heeft voor een lezing te Middelburg, geschonken aan Stadsherstel Vlissingen. Het stich tingsbestuur voelt zich zeer vereerd door deze geste en wil het geld zien als startbedrag voor de aktie tot behoud en herstel van het Van Dishoeckhuis. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de secretaris van de Stichting Stadsherstel, dhr. P. Visser, Boulevard de Ruyter 26, Vlissingen; tel. 01184- 14000. Sj. J. Autovervoer voor leden De afstanden op Walcheren zijn bij excursies of bijeenkomsten van de Heemkun dige Kring veelal te groot om per fiets af te leggen, althans in de wintermaan den en bij slecht weer of des avonds. Ook de busdiensten geven niet altijd vol doende aansluiting, ofschoon deze soms beter functioneren dan men gewoonlijk veronderstelt. Het gemakkelijkste is natuurlijk de auto. Aangezien meerdere leden met eigen vervoer plaatsen beschikbaar hebben, willen wij eens proberen de vrije zit plaatsen in de particuliere auto's van deelnemende leden te benutten, indien de desbetreffende leden zouden willen meewerken. In de praktijk gebeurt het al, ofschoon wat onregelmatig. Er is echter onvoldoende contact: het ene lid durft het niet altijd te vragen, de plaatsruimte beschikbaar hebbenden weten niet wie vervoer zou wensen. Het bijeen brengen van aanbod en vraag, het organiseren, kost een beetje moei te. Ondergetekende wil dit op zich nemen. Indien autobezitters met nog vrije plaatsen mede-leden willen vervoeren naar een bijeenkomst of een excursie van de Heemkundige Kring Walcheren dan worden deze leden verzocht uiterlijk één dag tevoren te telefoneren J. L. van Leeuwen, 01184-1. 71. 56. Als de ver voer zoekende leden dit ook doen kan het verdelen aanvangen. Bij te klein aanbod vervoerders wordt roulering toegepast t. a. v. de aanvragers bij volgende evenementen. De organisator regelt de verdeling bindend. Gemaak te afspraken moeten worden nagekomen. Laten wij dit eens proberen v. L. BOEKWERKJES OVER MIDDELBURG bij het Monumentenjaar 1975 Middelburg is een Nederlandse voorbeeldstad. De gemeente en haar burgers zijn zeer actief rond dit Monumentenjaar. En er is ook aanleiding toe. Men heeft kans gezien om huizen en zelfs straten opnieuw te brengen in de oude bouwstijlen. Het is een genot in de binnenstad van Middelburg al het vernieuwde oude te aans chouwen. Het oude stratenplan wordt daarbij geheel in tact gelaten. Bij het wandelen door de steegjes en slopjes kan men ook de achterzijde van de oude woonhuizen bekijken, en gezegd mag worden dat ook het achterfront op he- 4

de Wete | 1975 | | pagina 6