als nieuw lid voor onze kring opgaven. 10 mei 1975: Onder de deskundige leiding van de heren B.J.Smulders en A. Joosse een (vroege) ochtendwandeling door het waterwingebied van Valke nis se. Er waren 34 belangstellenden voor uit de veren gekomen, die aan het eind van de wandeling besloten, dat dit het begin van een jclcLrlijks evenement zou zijn. 1 2 juni 1975; Omstreeks deze tijd van het jaar plegen hele volksstammen met vakantie te gaan. Om deze redenen was er dan ook wat minder belangstelling om aan het bezoek van de marinekazerne te Vlissingen deel te nemen. Maar degenen, die er wel waren konden de spreekwoordelijke gastvrijheid van dichtbij meemaken. 29 juli 1975: Nog vakantie, dus maar 17 leden genieten van de goede rond leiding bij de tentoonstelling "Middelburg en de verwoesting". 30 augustus 1975: Een wandeling door de kern van Koudekerke, o. 1. v. dhr. Roose. Een uiteenzetting over de toekomstplannen in Valkenis se door burge meester S.Francke, en een kopje koffie op het stadhuis. Aanwezig 29 perso nen. 12 september 1975: Bezoek aan de tentoonstelling "Van kust tot kust". De 9 bezoekers kunnen de ontwikkeling van de Stoomvaart Maatschappij Zee land zien. 17 oktober 1975: Lening door Dr.Ir.K.van der Meer: Het ontstaan en de op bouw van de Walcherse bodem tussen de Romeinse tijd en de bedijking van W alcheren. 102 Bezoekers volgen het boeiende betoog en zien in hun verbeelding de ver anderingen op Walcheren door de eeuwen heen. In het tweede gedeelte van de avond de overhandiging aan Mr.A. J. van der Weel van het eerste exemplaar van "de Veldnamen van Ritthem, Nieuwerve en Welzinge". 8 november 1975: Voor de derde maal een rondleiding door het Gerechts gebouw onder de zeer deskundige leiding van ons lid de heer F. Jilleba. De belangstelling was weer groot, n. 1. 42 mensen. 16 december 1975: Buitengewone Algemene Vergadering. Besloten wordt de contributie te verhogen tot f 12, 50. De vergadering stemt in met het zoe ken naar samenwerkingsverband met gelijkgerichte verenigingen. In het tweede deel een film uit 1931 welke toen opgenomen werd in en om het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen. Inleider de heer J. Prins. Het is in het afgelopen jaar weer gelukt om voor elk wat wils te organise ren en doordat de bezoekers trouw hun gulden per bezoeker betaalden, was de uitkomst positief. Zeker als er een lezing of rondleiding door een bestuurs lid was. Deze ontvangt hiervoor n. 1. geen honorarium of boekenbon, maar doet het pro Deo. We hadden een goed jaar, wat weer blijkt uit de groei van het aantal leden. In 1975 werd een netto toename geboekt van 50, waardoor per 31 december 1975 het aantal leden 304 bedroeg. Hoogtepunten in het afgelopen jaar waren o. a. de lezing van dhr. Gabriêlse in Westkapelle. Deze lezing zal, samen met andere bijdragen van "Willem de Redder" dit voorjaar verschijnen in een speciale uitgave (geeltje). 4

de Wete | 1976 | | pagina 10