HET JAAR 1975 FINANCIEEL Dan bleek de belangstelling voor het geeltje over het Gerechtsgebouw en de familie v. d. Perre zo groot te zijn, dat de samensteller de heer F.Jilleba de herdruk van zijn werkje kon laten realiseren. Dan was er na een voorbereiding van meerdere jaren het ten doop houden van "de Veldnamen van Ritthem, Welzinge en Nieuwerve". Deze uitgave was er mede de oorzaak van dat de contributie op f 12, 50 gesteld moest worden. Intussen is de vergrote werkgroep gestart met de planning en het opzetten van een voorstel om Koudekerke onder handen te nemen. Ook verscheen er onder auspiciën van de Heemkundige Kring het boekje: "Kent U ze nog. de Vlissingers II". De samensteller, onze oud-voorzit ter de heer J. L. van Leeuwen, had nog zoveel goede foto's beschikbaar, dat het de uitgave zeker rechtvaardigde. Als "geeltje" verscheen ook de historie van de Rooms Katholieke Parochie van Vlissingen. Deze uitgave werd zo goed door ons lid de heer A. J.Schut- ijser samengesteld, dat de oplage met 100 extra exemplaren verhoogd kon worden. Als we tot slot de doelstelling van onze kring bezien in het licht van het afgelopen monumentenjaar, dan meen ik, dat wij zeker ons steentje hebben kunnen bijdragen aan het leren waarderen van onze monumenten op Walche ren. Middelburg, 19 februari, 1976. Het boekjaar 1975 begon voor de Kring met een batig saldo van f 2546, 91. Aan achterstallige contributie over 1974 werd ontvangen f 65, 00, terwijl door een aantal leden reeds hun bijdrage over 1976 werd gestort: f 135, 00. De ontvangen contributie over 1975 beliep f 2710, 35. Uiteraard is deze contributie onze voornaamste bron van inkomsten; hoe wel ook een bedrag binnenkomt aan bijdragen voor onze excursies. Dit is echter niet re'éels het wordt ook weer opgeslokt door de kosten die aan de excursies verbonden zijn: sprekerskosten, zaalhuren, entree's etc. In we zen dekken de excursiebedragen de kosten niet! Onze grootste uitgave is normaal de drukkosten van "De Wete". Deze belie pen in 1975 een bedrag van f 1510, 55. Aan portokosten voor een gedeelte der exemplaren (een aantal wordt door goedwillende leden ter plaatse be zorgd!) en aan port voor stencils werd een bedrag van f 635, 20 besteed, terwijl de onkosten van het D.B. f 198. 62 bedroegen. Aan het vervaardigen van stencils voor aankondigingen buiten "De Wete" om, werd een bedrag van f 46, 15 besteed. We gaven uit een "geeltje" over de R.K. Parochie van Vlissingen: drukkos ten f 215, 13; opbrengst f 332, 90. Ook het "geeltje" over de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg werd herzien en herdrukt: kosten f 467. 70; opbrengst in 1975: f 380, 00. Onze Kring hield trots ten doop de uitgave van "de Veldnamen van Ritthem, Nieuwerve en Welzinge". De drukkosten hiervan bedroegen f 2011.06, ter wijl de opbrengst in 1975 f 626. 40 was. Daar het boekje echter pas half ok tober verscheen, is dit bedrag uiteraard het resultaat van ongeveer 2 maan den verkoop. Het is natuurlijk niet mogelijk in dit gecomprimeerde verslag alle afzonder lijke kleine bedragen op te sommen: de kascommissie heeft de boeken ge controleerd en in orde bevonden. Nadat we begin november angstig kort bij kas waren, werd het jaar 1975 in 5

de Wete | 1976 | | pagina 11