Aankondigingen Verslag aktiviteiten van het afgelopen kwartaal 1. Zaterdag 22 mei 1976 om 5. 30 uur 's morgens BIJ DROOG WEER een wan deling van ongeveer 3 uur door het waterwingebied en de duinen van Oran jezon. De leiding van deze natuurwandeling zal weer berusten bij de heren B. J. Smulders en A. Joosse (samenstellers van "de Avifauna van Walcheren". We starten dan om 5. 30 vanaf de oude uitspanning "Oranjezon". Evenals vorig jaar rekent het bestuur er op, dat een flink aantal leden vroeg uit de veren zal komen om tijdig aanwezig te zijn. Neem een boter ham mee. Maar een verrekijker kan ook welkom zijn. Het brood dient niet om de dieren te voederen, want die komen toch wel in ons gezichts veld. Komt U ook genieten van de weldadige rust in deze mooie natuur. 2. Op zaterdagmiddag 12 juni zult U in de gelegenheid zijn deel te nemen aan een rondwandeling door het oude stadje Veere. Deze vroeger zo belangrij ke handelshaven bergt nog tal van herinneringen aan de glorietijd en het loont wellicht de moeite ook de minder bekende daarvan eens op te zoeken. Mevrouw van Nieuwenhuyzen zal haar best doen U toelichting op een en an der te geven en we stellen ons voor onze rondgang te beëindigen met een bezoek aan de monumentale kerk, waar de voorlichting zal geschieden door ons bestuurslid de heer de Meij. Ofschoon in 1972 al een gezamelijk bezoek aan het museum "de Schotse Huizen" werd gebracht en we toen ook de macabere resten van een aantal op het Zanddijks Bolwerk opgegraven skeletten bezichtigden, hopen we, dat toch ook ditmaal een flink aantal leden van zijn belangstelling blijk zal geven. De datum: 12 juni. Vertrekpunt: bij de Campveerse Toren. Tijd: 2 uur fs middags. 3. Als U de contributie over 1976 nog niet voldaan hebt, wilt U dan f 12, 50 storten op giro 24 05 163 van de Heemkundige Kring Walcheren. 1. Op 27 januari 1976 zijn 43 leden en belangstellenden aanwezig om de le zing van ons lid de heer F. Jilleba aan te horen. Onderwerp: antiek in het algemeen, maar speciaal porcelein en aardewerk. Na een voor velen leerzame avond, konden sommigen naar huis gaan met de kennis, dat zij een waardevol bezit hadden: zij hadden gebruik gemaakt van de kans om de heer Jilleba te vragen om voorwerpen te omschrijven en te taxeren. 2. Jaarvergadering op 19 februari te Middelburg wordt bezocht door 28 leden. De bekende punten als notulen, verslag secretaris en penningmeester zijn vlug afgewerkt. Meer tijd vraagt de begroting en de daarop volgende dis- kussie over subsidie en de herkiezing van de 2 bestuursleden. Na bespreking van het programma voor 1976 sluit de voorzitter om 21. 30 de vergadering. Hierna was de heer J. L. van Leeuwen weer genegen zijn apparatuur be schikbaar te stellen voor het vertonen van dia's, die in bezit van de Kring zijn en ook van een aantal die meegebracht waren door de heer de Pagter, 1

de Wete | 1976 | | pagina 3