JAARVERSLAG van de secretaris over 1975 6. In de vergadering van 17-6-1972 is de volgorde van aftreden in het bestuur geregeld. Hieruit blijkt, dat aan de beurt zijn de heren MrA. A. Terwoert en H.G.J, de Meij. Kandidaat voor eventuele vakature zijn de heren Houwer- se, v. d. Werf en mevrouw Flissebaalje. Onder druk van de vergadering ge ven beiden te kennen, dat zij aan willen blijven voor een volgende periode. Besloten wordt door de vergadering, dat de 2 aftredenden opnieuw in het bestuur zullen worden opgenomen voor de periode als vermeld in de statu ten. 7. Het programma van dit jaar komt ter discussie. Men besluit op de zelfde voet door te gaan met het organiseren van evenementen. Uit de vergadering komt een aantal bijzonder aantrekkelijke ideeën naar voren, die zeker voor nadere uitwerking in aanmerking komen. 8. Omdat de rondvraag niets oplevert, sluit de voorzitter om 21. 30 de verga dering onder dankzegging aan de 28 aanwezigen voor hun goede inbreng in deze bijeenkomst. Na een koffiepauze vertoont de heer J. L. van Leeuwen een aantal mooie dia's die in het bezit zijn van de Kring en een reeks oud Domburg" die gemaakt en geselecteerd zijn door de heer de Pagter. Een aantal van deze dia's zijn ook opgenomen in zijn uitgave, 'Domburg in oude ansichten! De Heemkundige Kring Walcheren had een in vele opzichten goed 1975. Dit is, wat er in het afgelopen jaar gebeurd is, en het vastleggen in dit ver slag waard is: 28 januari 1975: Naar aanleiding van het verschijnen van het boekje: 'Kent U ze nog. de Vlissingerseen dia-avond in Vlissingen. De samensteller van het boekje, de heer J. L. van Leeuwen, vertoonde dia's van Vlissingse men sen en groepen en gaf daarbij zijn bekende smeuige kommentaar. Aanwezig 50 mensen. 21 februari 1975: een dia-avond te Ritthem. Dat we in deze plaats in dhr. Cevaal een goede propagandist hebben blijkt uit de grote opkomst en de be langstelling in deze kleine gemeenschap. De verzorging berustte natuurlijk weer bij de heer J. L. van Leeuwen. 1 maart 1975: Excursie in en om de St. Jacobskerk in Vlissingen. Rond Ds. F. S. Kloosterman een groep van 40 belangstellenden, die naast een goede uitleg na afloop ook nog konden genieten van een lekker kopje koffie. 20 maart 1975: Algemene Jaarvergadering onder leiding van de heer J. L. van Leeuwen, die in deze vergadering de voorzittershamer overdraagt aan de nieuw gekozen voorzitter de heer Sj. Joustra. Aanwezig waren 26 leden. 26 maart 1975: Een buitenkansje voor 16 leden, die in 2 groepen de tentoon stelling 'Boerenpracht en Visserstooi' in het museum Boymans van Beunin- gen te Rotterdam bezochten. 24 april 1975: Een belangwekkende lezing over het leefpatroon van Westka- pelle. Deze lezing door ons lid de heer W.Gabriëlse bracht 74 belangstel lenden in "het Kasteel van Batavia" bijeen, waarvan zich ook nog 9 personen 3

de Wete | 1976 | | pagina 9