EXCURSIE BIJDRAGEN ieder goede kennis en handvaardigheid bezit van het traditionele bouwen. Daarnaast zou een algemene kennis van het oude bouwen wel gewenst zijn. Hierdoor kan worden voorkomen dat bij de uitvoering van de restauratie te voorschijn komende bouwgegevens onopgemerkt blijven. Een metselaar zal zich daarom moeten vergewissen van het juiste verband bij her stellingen. Tevens zal hij onregelmatigheden in dit verband weer terug dienen te brengen om zodoende geen belangrijke gegevens verloren te laten gaan. De timmerman zal bij herstel lingen in het oog moeten houden dat de oude onderdelen, b.v. kinderbalklagen, weer op hun oude plaats worden aangebracht. In de konstruktiewijze kunnen kleine verschillen voorkomen welke onderkend dienen te worden (b.v. omlopen van profielen in kruiskozij nen). Ook zal bij profileringen, b.v. gootlijsten, kozijnen, ramen, deuren enz. erop dienen te worden toegezien, dat bij herstellingen de juiste vormgeving wordt gekozen. U ziet hieruit dat bij restauratie een aanpassing en verdieping, met het moderne woord permanente educatie, gewenst is. Ik spreek dan ook de hoop uit dat het thans in de openbaar heid gebrachte boek hiertoe een bijdrage kan leveren. Het boek van de heer Jilleba is voor leden verkrijgbaar voor de prijs van 15,U kunt het bestellen bij de bestuursleden die achter in De Wete staan vermeld. Tevens zijn er altijd boeken, geeltjes en oude Wetes verkrijgbaar in de pauze van onze vergaderingen. Bij toezending 2,75 portokosten. Bij het begin van excursies, lezingen e.d. van onze Kring, wordt van de deelnemers een bijdrage van 1,gevraagd. Sommigen van U, vooral nieuwe leden, zullen zich misschien afvragen, wat daarvan de 'diepere zin' is. Welnu, het organiseren van deze evenementen kost, behalve veel tijd, ook geld. Er moeten brieven worden geschreven, porto 55 ctl, verschillende telefoontjes gepleegd, er moet zaalhuur betaald worden, een spreker of rondleider krijgt honorarium, reis- en verblijfkosten, en zo hij die niet bedingt, krijgt hij een boeken- of ge schenkenbon aangeboden. Uw gulden, die U per persoon bijdraagt wordt gebruikt om een gedeelte van deze kosten te dekken. Het streven van het bestuur is, U 'waar voor Uw geld' te bieden, en we zullen ook dit jaar hiervoor weer ons uiterste best doen. Het bestuur In deze Wete treft U een accept-girokaart aan, die bedoeld is om hiermee Uw contributie over 1978 te voldoen. Mogen wij er op rekenen dat U deze kaart binnenkort inzendt? U bespaart de penningmeesteresse door Uw prompte betaling een hoop rompslomp en administratie. Mocht U echter inmiddels Uw contributie reeds hebben voldaan, wilt U dan de kaart vernie tigen! Bij voorbaat onze dank! 16

de Wete | 1978 | | pagina 18