AANKONDIGINGEN Onze eerste vergadering in het nieuwe jaar is op dinsdag 31 januari a.s. We komen dan weer bijeen in de Brasserie aan de Lange Delft te Middelburg. Onderwerp van deze avond is: De Genealogie. De heer De Witte, secretaris van de Nederlandse Genealogische Vereniging, afdeling Zeeland, zal ons op deze avond heel wat kunnen leren over het stamboomonderzoek en alles wat daar mee samenhangt. Hij heeft beloofd het onderwerp te zullen toespitsen op Walcheren en het zal voor Veel van onze leden dan ook een interessante avond kunnen worden. We beginnen om 19.30 uur. Dinsdag 21 februari komen we weer bij elkaar in de Brasserie te Middelburg. Ook dan begint de avond om 19.30 uur. Onderwerp voor deze avond is het Loodswezen. De heer H.M. Pot, zeeloods te Vlissingen zal deze avond voor ons verzorgen. Hij zal het onderwerp toelichten met dia's en mogelijk zal er ook nog een film gedraaid worden. Waar zoveel mensen vaak op de hoek van de boulevard staan te kijken naar het uitvaren van de loodsbootjes, hoeven we ons niet af te vragen of hiervoor wel belangstelling zal zijn. Trotseer elke weersomstandigheid en kom op 21 februari naar Middelburg waar dan de loodsboot centraal zal staan! Dinsdag 14 maart zijn we voor de laatste keer in dit kwartaal in de Brasserie. Weer komen we om 19.30 uur bij elkaar in Middelburg. Onderwerp: de jaarvergadering. Verslagen en notulen zullen hopelijk weinig tijd in beslag nemen, want het klapstuk van de avond zal ongeveer 2 uur duren. De heer F.H. Jilleba uit Vlissingen (neef van onze Jilleba) zal zijn film over Vlis singen voor ons vertonen. Als kleine jongen heeft hij al gefilmd en hij zal ons vanavond de belangrijkste gebeurtenissen die tussen 1912 en 1977 in Vlissingen hebben plaatsgevonden, laten zien. Dit historisch document onder de titel: 'Herlevend Verleden' mag u niet missen.

de Wete | 1978 | | pagina 25