V DE WETE gedaan aan de leden van de HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN WETENSWAARDIGHEDEN l) lc. Verschijnt aan het begin van elk kwartaal Abonnement f 12,50 per jaar inclusief lidmaatschap Niets uit deze Wete mag worden overgenomen, vermenigvuldigd of gecopieerd zonder de toe stemming van het bestuur. 'Me wense je vee 'eil en zegen in 't nieuwe jaer en aolles wa-je nodig eit vö je lichaem en ziele' Met bovenstaande woorden wil het bestuur bij het begin van het nieuwe jaar U allen de beste wensen doen toekomen. Wij hopen dat we evenals het vorige jaar van de leden dezelfde belangstelling mogen ontvangen voor alle aktiviteiten. Er zijn waarschijnlijk weinig vereni gingen waar de leden zoveel interesse opbrengen voor wat er geboden wordt en het is voor het bestuur dan ook een duidelijke stimulans om op deze weg verder te gaan, waarbij wij in elk geval op veel medewerking Uwerzijds blijven rekenen. In het afgelopen kwartaal was er een excursie en een lezing. Van beiden vindt U in deze Wete uitvoerig verslag. Twee van onze leden hebben een ontboezeming ingezonden over de tocht naar Hoechst. Een excursie die voor verschillende leden vraagtekens opriep, maar die naar onze mening toch zeker bij de Heemkunde thuis hoorde en die bovendien erg interessant was. Wie niet is geweest zal na het lezen van de verslagen misschien wel spijt krijgen van zijn of haar afwezigheid, maar in de toekomst is herhaling van dit bezoek vast wel mogelijk. De lezing die in november werd gehouden stond i.v.m. de uitgave van het boek van onze Jilleba. Alle P.Z.C.-lezers zullen er al genoeg van weten. Bijna was er een journalistieke rel ontstaan. Maar door de diplomatie van onze voorzitter en de schrijver zelf is alles op zijn pootjes terecht gekomen en kunnen wij terugzien op een erg geslaagde avond. Over het boek zelf heeft U wellicht alles al in de kranten gelezen. Met recht en met trots kunnen we zeggen dat wij, dankzij de heer Jilleba een erg goed boek hebben kunnen uitgeven. De eerste weken verliep de verkoop dan ook stormachtig. Gelukkig is daar nu wat rust in gekomen, iets waar Uw secretaris waarschijnlijk het meest blij mee is. Over de avond zelf vindt U een verslag van de heer Den Otter en bovendien hebben we de lezing van de heer Staal in zijn geheel geplaatst. Door het ontbreken van een geluidsinstallatie hebben de aanwezigen die achter in de zaal zaten niet alles kunnen horen en er is zoveel goeds gezegd, dat wij meenden dat al onze leden hiervan kennis moesten nemen. r- 1

de Wete | 1978 | | pagina 3