WETHOUDER BAARS ONTVING EERSTE EXEMPLAAR VAN ONS JUBILEUMBOEK In het geheel kunnen we terugzien op een fijn verenigingsjaar. Wat het komende kwartaal gaat brengen vindt U op de laatste bladzijde van De Wete. Wij hopen dat de geplande avonden Uw interesse kunnen opwekken en dat ook de weers omstandigheden ons geen parten zullen spelen. U zult in het vervolg de aankondigingen altijd op de laatste pagina vinden en onder de titel Wetenswaardigheden zal het bestuur De Wete openen. Secr. 'Mijn vrouw heeft de laatste twee jaar dikwijls tegen mijn rug moeten kijken'. Dit zei ons be stuurslid Fred H. Jilleba toen hij tijdens de laatste bestuursvergadering vertelde over het samenstellen van zijn boek over de oude woningen in de Middelburgse binnenstad. Het schrijfwerk dat Jilleba thuis verrichtte (met de rug naar zijn vrouw dus) was het resultaat van een ongeveer twee jaar durend geduldig speuren in de oude woonhuizen. Daarbij heeft hij ook een groot aantal trappen beklommen om de kapconstructies te bestuderen en moeten afdalen in kelders om te zien wat daar nog aan belangrijks te zien was. Het resultaat van zijn volhardend werk is een keurig uitgevoerd boekwerk geworden dat de naam heeft gekregen 'Het oude Middelburgse woonhuis'. Daarin zijn een groot aantal fraaie pentekeningen van de tekenaar Ger de Jonge en foto's van Merijn Kolkman opgenomen. We kenden Jilleba al lang als liefhebber en kenner van antiek, waarover hij al twee maal een lezing voor onze Kring heeft gehouden, activiteiten die hij reeds op verscheidene plaatsen in ons land heeft vervuld. De schrijver heeft dit boekwerk als jubileumgeschenk aangeboden aan onze Kring, een geste waarvoor we hem dankbaar zijn. Toegegeven, het komt wat laat, maar allerlei omstandig heden zijn daar de oorzaak van. Dinsdagavond 22 november was het voor onze kring een bijzondere avond omdat toen het eerste exemplaar van het boek officieel werd aangeboden aan de heer W.P.J. Baars, loco burgemeester en wethouder van openbare werken, ruimtelijke ordening en huisvesting, als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Middelburg. Alleen ingewijden weten hoeveel werk moest worden verzet door drukker Driedijk te Hein- kenszand en binderij Van de Woestijne te Middelburg om het boek tijdig klaar te krijgen. De besproken zaal van 'De Brasserie' te Middelburg was tjokvol met ongeveer honderd be langstellenden. Gelukkig kon nog een kleine ruimte bij de zaal worden gevoegd, zodat we allen na wat schuiven en schikken een redelijke plaats hadden. Voorzitter S. Joustra begon met het aanbieden van bloemen aan de echtgenotes van wethou der Baars, Jilleba, Kolkman en De Jonge en aan mejuffrouw Homburg, die actief heeft ge assisteerd bij het tot stand komen van het boek. Natuurlijk was ook de drukker aanwezig. De voorzitter richtte zich in zijn openingswoord in het bijzonder ook tot de heer J.P. Staal, architect bij de Rijksdienst voor Monumentenzorg in het district Zeeland. Hij zei verheugd te 2

de Wete | 1978 | | pagina 4