/C m DE WETE gedaan aan de leden van de HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN 'WETES-WAARDIGHEDEN' I) lc Verschijnt aan het begin van elk kwartaal Abonnement f 12,50 per jaar inclusief lidmaatschap Niets uit deze Wete mag worden overgenomen, vermenigvuldigd of gecopieerd zonder de toe stemming van het bestuur. Op het moment dat u dit leest, bent u weer al bezig met Wete nr. 28. Misschien hebt u ook deze keer met spanning naar dit nummer uitgekeken, maar voor ons als bestuur is de voorbereidingstijd van een nieuwe Wete wel erg vlug aangebroken. Nauwelijks is er één de deur uit of de zorgen om de volgende uitgave nemen een aanvang. Toch willen we beslist niet klagen. Een aantal leden zorgt er steeds voor dat er weer kopij is en we hopen dat ook deze Wete u weer veel leesplezier zal geven. We willen echter nogmaals een beroep op u allen doen m.b.t. de leesstof voor de toekomst. Mocht u nog plannen hebben iets op papier te zetten of staat het er al op: wij zullen het met open armen ontvangen. De belangstelling voor de evenementen van het afgelopen kwartaal was weer goed. We hebben een aantal erg fijne en leerzame avonden gehad met veel luister- en kijkgenot. U vindt daarvan in deze Wete de verslagen. De Jaarvergadering is ook weer achter de rug en als bestuur hebben we begrepen dat we op deze manier weer verder kunnen gaan. Het meest be sproken onderwerp was het boek van de heer Jilleba. Daar de verkoop van het boek nog steeds verder gaat (van de 1050 ex. zijn er nu ruim 550 verkocht) zal ook de financiële kant geen problemen opleveren. In het komende kwartaal zullen we uw aandacht weer voor verscheidene evenementen vragen. Daar het hopelijk buitenweer zal zijn, zal een aantal in de open lucht plaats vinden. Voor de dauwtrappers staat er v/eer een vroege ochtendwandeling op het program. De heer Jilleba zal ons nog een keer door de Rechtbank leiden. De belangstelling blijft hier altijd voor bestaan en we willen de nieuwe leden deze kans ook een keer geven. Voor een dorpswandeling staat deze keer Grijpskerke genoteerd en een lezing met dia's en demonstratie over kantklossen zal ook zeker wel de belangstelling van onze leden hebben daar in de helaas verdwijnende drachten van Zeeland heel wat kant verwerkt is. Al deze zaken staan uitvoeriger in deze Wete vermeld. Plaats, tijd en uur kunt u op de achterste pagina vinden. Ons lid de heer Broeksma gaat in de komende Wetes een nieuwe rubriek verzorgen. Hij is een bijzonder knap tekenaar en zal van een aantal markante punten op ons eiland een tekeninge tje maken waarbij hij een toelichting schrijft. In deze Wete vindt u de eerste tekening met toe- 1

de Wete | 1978 | | pagina 3