KOPPEN AAN DE GEVELS Mensenkoppen zoals beschreven in de laatste 'Wete' komen op diverse plaatsen in Middel burg voor. Er zijn vele varianten. Meestal heeft men een verrekijker nodig om ze goed te be kijken, wat ik dan ook gedaan heb. Vele uren heb ik lopen dolen door de straten van Middel burg, de gevels afspiedend naar versieringen. Voor de oplettende wandelaar valt er veel te zien (en dat geldt niet alleen voor Middelburg!). Enkele suggesties: verschillende soorten gevels (hoeveel?), stoepzerken, voordeuren, ramen, ramen met bogen, ramen boven deuren (kijk eens wat er in afgebeeld is), ramen op onver wachte plaatsen, dichtgemetselde ramen (waarom?), muurankers in de vorm van jaartallen, windwijzers, opschriften (waarom heeft men dat daar geschreven?), gevelstenen, tuinhekken, poortjes, bruggen, schoorstenen enz. Hieronder een lijst van mijn kopjes-ontdekkingen. De hoofdzaak van mijn wandelingen door Middelburg was het ontdekken van gevelstenen. Als bijkomstigheid heb ik ook enkele kopjes genoteerd, derhalve is dit geen compleet overzicht van koppen. Kloveniersdoelen Balans 25 Bogardstraat (brouwerij poort) Branderijmolengang 22 (even zoeken zal wel nodig zijn) Dam 25 Dam 36 (een eldorado voor de kopjes-liefhebber) Damplein 25-27 Havenstraat 2 Havenstraat 4 Herenstraat 23 Herenstraat 32 Hofplein 14 (poort) L. Noordstraat 68 (nog zo'n eldorado) L. Viele 62-64 L. Viele 65 Lat. schoolstraat 21 (door de poort) Loskade 19 Loskade 23 Loskade 43 Maisbaai VOC gebouw (bekijk ook de zijkant) Markt, stadhuis Markt 19 Molenwater, Koepoort Nederstraat 10 Oostkerk Rotterdamsekaai 1 Rouaansekaai 29 Seisweg 46 Spanjaardstraat 14 Spanjaardstraat 43 Spanjaardstraat 56 Stationsstraat 7 16

de Wete | 1978 | | pagina 18