LEDENBESTAND NUDISME IN VEERE Nieuwe leden (in de derde kolom de naam van de aanbrenger) K. Wouters Zoutelande bestuur P. Lijnse Middelburg J. Beun Mevr. J. Ouborg Middelburg J. Beun A. Stevense Middelburg J. Beun N.H. Boogaard Middelburg N. Dekker Mevr. Zuydweg - v. Dorst Vlissingen Mevr. Klaver-Suurmon Mej. G. v. Rijssel Vlissingen Mevr. Klaver-Suurmon C.A. Meulenberg Westkapelle bestuur JMaas Domburg L. Goedbloed Mej. C. Goedhart Middelburg bestuur K. Franse Middelburg 1. Franse C. Boone Koudekerke 1. Franse M. Joosse Oost-Souburg J. Beun H. Kokelaar Vlissingen H. Sasburg Bedankt als lid, c.q. vertrokken, overleden S.J. Wiener, Amsterdam Ledenbestand per 1-7-1978: 423. Mijn bakvistijd (zo heette dat toen!) bracht ik door in Veere en het was in de zomer de ge woonte, dat de jongelui bij hoog water in de spuikom gingen zwemmen. Het was een vast groepje jongens en meisjes, dat iedere dag het min of meer schone water indook. De meisjes verkleedden zich thuis, de jongens begaven zich voor dat doel achter een heg naast het huis van de toenmalige havenmeester Hirdes. In het rijtje huizen aan de overkant van de haven woonde een oud echtpaar, die onder Vrou wenpolder een 'hofje' hadden gehad en nu hun oude dag rentenierend in Veere doorbrachten. Als de jongens zich verkleedden stond steeds het mannetje, zijn pijpje rokend in zijn achter tuintje de striptease gade te slaan. Iedereen wist het, niemand stoorde het. Op een keer vroeg een voorbijganger hem: 'En Siemen, kan je 't nogal 'ouwe zó?', waarop Siemen antwoordde: 'Tjoeng, tjoeng, 'k verwondere m'n eigen aoltied weê over de Schepping! D'r is niks zó lillek as een naekt wezen!' Wat zou Siemen van de tegenwoordige naaktstranden gedacht hebben? C.I.v.N. 19

de Wete | 1978 | | pagina 21