COMMISSIE VELDNAMEN Biggekerke In Biggekerke zal nu ook gestart gaan worden met de verzameling van veldnamen. Zij die nog veldnamen weten worden verzocht kontakt op te nemen met de heer P. Schout, Valkenisseweg, Biggekerke, de heer A. Janse, Hof Grijpskerke, Biggekerke of mevrouw Simonse-Konraad te Biggekerke. Zoutelande Het veldwerk gedaan door de heer De Witte vordert gestaag. Koudekerke Het veldwerk door de heren Roore en Wielemaker is nu helemaal afgerond en overgedragen, hiermee is een immens karwei geklaard. Terecht kregen zij van de voorzitter van de commissie een bijzonder woord van dank. Ook nu weer een verklaring van enkele veldnamen. We stuitten op een naam Beverweitje. Dit weitje ontleende zijn naam aan het soort trilgras dat Bevers genoemd wordt. Dit gewas kwam hier veelvuldig voor. Binnen de huidige kom van Koudekerke lag in een weiland een put genaamd Kafpit. Het bij zondere van deze put was, dat af en toe de faecalieën, of anders gezegd de inhoud van de beerput van de familie Loeff e.a. plaatselijke notabelen er in gedeponeerd werd. Daarna werd het afgedekt met kaf, vandaar de naam Kafpit. Het pleit voor de inwoners van Koudekerke dat zij geen andere naam aan deze put gegeven hebben. De walvisgraete was de naam van een weitje dat nu in de gemeente Middelburg valt, tussen de huidige ijsbaan en het Voorborch (een woonbuurtje), aan de Breeweg en nog steeds onbe bouwd. Deze wei ontleende zijn naam aan een schuurpaal voor het vee, afkomstig van een walvisgraat of -bot. Deze heeft daar gestaan tot de inundatie en daarna is hij spoorloos ver dwenen. Mogelijk is hij onder de grond geraakt bij egalisatiewerkzaamheden tijdens de her verkaveling die volgde na de drooglegging. Als iemand weet wat er mee gebeurd is, zou het leuk zijn als hij dat aan de redaktie van De Wete zou laten weten, zodat we misschien de volgende keer de oplossing van dit raadsel aan de weet komen. 29-5-1978 Br, DIJKJE Bonthuis - Simpelhuis - De Wete 21 en 22 Nu men in Middelburg een nieuwe bestemming heeft gevonden voor het bovenlicht 'de witte swaen', zoekt men daar nog naar een plaats om het bordje 'Simpelhuis' op te hangen. 5

de Wete | 1978 | | pagina 7