Ruïne Corner House elkaar gezakt. De Blokploeg van de oude stad onder leiding van de heer Schroote zocht samen met Duitse soldaten naar slachtoffers onder het puin. Met onze veertien jaren waren we veel te jong voor de luchtbescherming, maar we werden niet weggestuurd en zijn gaan helpen. Ik heb daar voor het eerst een dode gezien, tenminste een romp bijeengehouden door een corset, alles dik onder het kalkstof. Ze had op het biljard gelegen met de benen onder een zware balk en er moest een dommekracht aan te pas komen om haar te kunnen bergen. Schroote probeerde de resten van de slachtoffers wat bij elkaar te zoeken en te identificeren. Af en toe trok nog een grote groep vliegtuigen over, maar er werden geen bommen meer ge gooid en het reddingswerk ging gewoon door, ondanks het schieten. Er waren in het geheel geen militaire doelen getroffen. Alleen had een serie van vier geheel verdwaalde bommen de spoorbaan bij Oost-Souburg vernield zodat het treinverkeer was ver broken. Wij waren natuurlijk erg nieuwsgierig naar het doel van de aanval. Thuis hoorden we om zeven uur over de streng verboden Engelse zender dat Britse bommenwerpers een aanval hadden uitgevoerd op het havengebied van Vlissingen. De Provinciale Zeeuwse Courant mocht niets over de aanval publiceren, behalve de lange rij overlijdensberichten die allen begonnen met 'Door een noodlottig ongeval'. Pas na drie dagen meldde de P.Z.C. een pers bericht, afkomstig van het Duitse opperbevel, het O.K.W. in Berlijn. 'Medogenloze bomaanval op Nederlandse burgerbevolking - Vrijdag in de middaguren heeft 17

de Wete | 1978 | | pagina 19