/c\ k DE WETE gedaan aan de leden van de HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN WETES - WAARDIGHEDEN 1 tf 33H- Verschijnt aan het begin van elk kwartaal Abonnement f 12,50 per jaar inclusief lidmaatschap Niets uit deze Wete mag worden overgenomen, vermenigvuldigd of gecopieerd zonder de toe stemming van het bestuur. De laatste Wete van 1978 heeft U thans voor U liggen. Je vraagt je aan het begin van zo'n jaargang wel eens af, hoe zal dit jaar De Wete eruit gaan zien? Zal er genoeg copy binnen komen? Kunnen we de interesse gaande houden? Wordt De Wete nog wel gelezen? En dan blijkt telkens weer dat deze vragen door ons onnodig gesteld worden. Voor elke Wete komt er steeds een verscheidenheid aan artikelen binnen en uit de rakties die ons bereiken weten we dat er gelezen wordt. Reakties die we soms doorspelen naar de schrijvers van de artikelen, maar die we ook wel in De Wete plaatsen zoals U er nu ook weer een tweetal zult vinden in deze uitgave. Verder vindt U in deze Wete vaste rubrieken als verslagen van excursies, acti viteiten in de komende maanden, de veldnamencommissie, Walcheren in woord en beeld, deze keer ook weer Souburgse notities en een nieuwe rubriek van de heer De Meij over Wal- cherse uitdrukkingen. De heer Sasburg stuurde ons enkele aardige familieanekdotes die zich in Middelburg afspeelden en van de heer Roose kregen we een leuk verhaal van een herbergier die in verwachting was. Twee lange artikelen kregen we uit Vlissingen, van dr. van Dijk een boeiend oorlogsverhaal en van de heer van Leeuwen een vakantieverhaal in dialekt. Zoals U merkt deze keer weer een gevarieerd menu en hopelijk een aantal smakelijke lees- uurtjes. Bovenstaande zaken zijn aangelegenheden die het bestuur voortdurend bezighouden, maar daarnaast zijn er ook nog vele andere dingen. In de afgelopen periode was het beslist niet rustig. Op 7 oktober waren we aanwezig bij de oprichtingsvergadering van de Federatie van Heem-en Oudheidkundige Verenigingen in Zeeland, waar o.a. Mr. Terwoert een korte inlei ding hield over het werk van de Veldnamencommissies. Verder houdt ook de uitgave van de Koudekerkse veldnamen ons op het ogenblik steeds bezig, vooral de financiële kant hiervan. We hebben inmiddels van het Anjerfonds bericht gekregen dat we een subsidieverzoek mogen indienen. Over beide zaken zult U in de komende tijd nog wel meer vernemen. Bovendien hebben we als bestuur ons in de afgelopen periode ook beziggehouden met twee zaken die betrekking hadden op Walcherse 'monumenten'. Zo hebben we een verzoek onder steund aan G.S. om geen toestemming te verlenen tot het afgraven van de z.g. kerkhofheuvel in het Schellach, de enige nog aanwijsbare plaats van die vroegere stad. Na een aanvankelijk positieve beslissing meende G.S. daar later op te moeten terugkomen en verleende de toe stemming wel. Er loopt echter nog een verzoek en we hopen maar dat deze historische plek

de Wete | 1978 | | pagina 3