BEZOEK AAN HET STADHUIS TE VLISSINGEN 2 aanwijsbaar kan blijven. We meenden als bestuur ook een adhesiebetuiging te moeten zenden aan de heer De Jonge uit Middelburg, die aktie voert voor het terugplaatsen van het boven licht van 'De Witte Swaen' in de historisch juiste gevel. Als Heemkundige Kring willen wij geen aktiegroep worden, maar over dit soort zaken hebben wij natuurlijk wel een mening en die kunnen we dan ook kenbaar maken op een voor onze Kring aanvaardbare manier. Van het schrijven aan de heer De Jonge hebben wij ook een afschrift gezonden aan de leden van de Middelburgse Gemeenteraad. Zoals U merkt zitten wij als bestuur beslist niet stil en dat verwachten we ook van onze leden. Wij verwachten U dan ook op onze komende evenementen en tevens zijn bijdragen voor De Wete altijd welkom. J.L. Donderdagavond 28 september waren we in de gelegenheid een bezoek te brengen aan het stadhuis te Vlissingen. Leek de opkomst aanvankelijk minimaal te zijn, met het verstrijken van de minuten en al kijkend op onze horloges, bleek onze zorg te groot. Op de afgesproken tijd waren we toch nog met 18 aanwezigen en die zullen er beslist geen spijt van hebben dat ze de reis naar Vlissingen hebben ondernomen in die barre weersomstandigheden. Twee van onze leden, de heren Smulders en Peters, beiden werkzaam in het gebouw van ons bezoek, stonden klaar om ons rond te leiden. De voorzitter heette allen welkom en gaf daarna de heer Smulders het woord. Na een korte inleiding over het tot standkomen van dit inwendig toch wel heel fraaie gebouw, nam hij ons mee op onze tocht door het huis der vroede vaderen. Bij onze rondgang langs de diverse werkruimten heerste er een ambtelijke rust en we hadden derhalve alle gelegenheid om te genieten van de vele fraaie kunstwerken die dit gebouw huis vest, zowel oude als moderne en we konden niet anders concluderen dan dat het geheel erg smaakvol ingericht en uitgekozen is, mede door de fraaie bloemarrangementen. Ruime aandacht werd natuurlijk besteed aan de Raadzaal en Trouwzaal, waarvan de eerste sakraler overkomt dan de tweede. Na het upstairs gingen we downstairs voor de koffie en evenals in de bekende TV-serie ook hier een duidelijk, maar wel gezellig verschil en ik denk dat de Bellamy-gedienstigen hier best nog wel eens zouden kunnen leren wat koffiezetten is, want die was voortreffelijk. Enkelen gingen nu met de heer Smulders de stadhuistoren in, 45 m. hoog om vanuit die hoogte Vlissingen te aanschouwen en ik kreeg even gedachten aan Rotterdam als men 's avonds op de van Brienenoordbrug rijdt. Gelukkig weten we dat Vlissingen iets kleinschaliger is, hetgeen overdag ook wel beter te zien zal zijn, maar ook dan zal het uitzicht bij helder weer zeker aantrekkelijk zijn. Beneden gekomen voegden wij ons bij de overigen in het domein van de heer Peters, het archief. Dit gedeelte van de avond was ook bijzonder interessant. Het archief herbergt enorm veel beziens- en wetenswaardigheden. Er waren allerlei zaken erg overzichtelijk uitgestald en de heer Peters kon ons veel over zijn archief vertellen. Een terrein dat voor ieder tamelijk toegankelijk is en waar deze avond beslist meer interesse voor is gewekt. Na een dankwoord van onze voorzitter namen we afscheid van twee leden die ons een heel fijne avond hadden bezorgd en velen van U kunnen er spijt van hebben dit te hebben gemist. J.L.

de Wete | 1978 | | pagina 4