REAKTIES VAN LEZERS Van de heer J. Mol te Veere kwam de volgende reaktie naar aanleiding van het laatste artikel in de serie Walcheren in woord en beeld: Hij herinnerde zich dat hij in zijn jeugd, en dat is toch al wat jaartjes geleden, hierover een gesprek had met een oude man. Van hem hoorde hij het volgende verhaal. Sommige Skandinavische schepen bedreven in die tijd, half 19de eeuw, nog wel stiekum de kaapvaart. Een scheepsjongen op een van deze schepen die hierover zijn mond voorbij ge praat had werd overbood gesmeten. De verteller schijnt zijn verhaal besloten te hebben met de volgende woorden (maar dan wel in dialekt): 'en die ligt nou onder deze steen'. Een hele leuke reaktie van de heer Mol en een mooi verhaal. Alleen op de steen staat Deense stuurman en geen Deense scheepsjongen. Al met al wordt het raadsel er nog groter op. Van de heer Sijnke kregen we de volgende reaktie. Hij laat ons weten dat Nisfen de oude spelling is voor Nisse, evenals de strandvonder Joosfe, die verder in het stuk genoemd werd in de nieuwe spelling Joosse is. Dit geldt echter alleen als het een f zonder dwarsstreepje betreft. In de tekening had ik gewoontegetrouw een dwarsstreepje getekend. Dit is echter ten onrechte gebeurd zodat we nu inderdaad over Nisse kunnen spreken. Fr.Br. Een reaktie van de heer Sijnke over: 'Laat het de Wete weten'. Hierover zegt deze dat St. Joosland afgeleid is van St. Joris en in verband hiermee wijst hij op het boekje 'Geschiedenis en plaatsbeschrijving van Nieuw en St. Joosland' van Walraven en Polderdijk, waar nogal diep op de historie van beide dorpen is ingegaan. Fr.Br. In 'De Wete' van januari j.l. schreef Dr. van Dijk over 'Slabberjanspel' en dat dit niet meer te koop zou zijn. Gelukkig is het weer te koop en wel in de winkel 'OKÉ', Langeviele - hoek Beddewijkstraat in Middelburg. Ze vragen wel enkele maanden tijd voor ze het kunnen leveren, maar de spelen zijn fraai uitgevoerd, want in ons bezit is daarvan een expl. Zowel met de net voorbije kerstdagen als bij de jaarwisseling hebben wij het met een grote familiekring weer gespeeld. Waar het met veel mensen het leukste gespeeld kan worden, lijkt het mij voor Der Boede al een bizonder gezellig spel. 10

de Wete | 1979 | | pagina 12