DE WETE gedaan aan de leden van de HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN WETES - WAARDIGHEDEN Verschijnt aan het begin van elk kwartaal Abonnement 12,50 per jaar inclusief lidmaatschap Niets uit deze Wete mag worden overgenomen, vermenigvuldigd of gecopieerd zonder de toe stemming van het bestuur. Vaak hoor je oudere mensen spreken over de winters van vroeger en een rondgang door de Nederlandse musea doet ons werkelijk likkebaarden bij het zien van het vroegere ijsvermaak. Bij de aanvang van ons nieuwe kwartaal kunnen we nu echter ook gerust nog even praten over de voorbije winter. In vergelijking met een Avercamp of een v.d. Neer moet ik zeggen dat het er niet op leek. De ongemakken waren velen en het vermaak gering. Maar dat zal wel aan onze moderne tijd liggen. En toch kon je ineens alle narigheid vergeten als je na een sneeuwbui of een mistige vorstnacht door het Walcherse land reed. Wat is ons eiland dan sprookjesachtig mooi. Velen van u zullen daar ook zeker van genoten hebben en met het voorjaar in zicht zijn de ongemakken dan ook gauw vergeten. Ook wij hebben de lasten van de winter ondervonden. Op 24 januari hield de heer Jilleba zijn lezing over de totstandkoming van zijn boek over het Middelburgse woonhuis. Het was die avond bijzonder slecht weer. Toch bleken een 25-tal leden niet op te zien tegen de gladheid en wij hebben genoten van wat de inleider ons te zien en te horen gaf. Het bestuur heeft echter gemeend deze avond nog een keer te moeten herhalen voor al diegenen die toen niet aanwezig konden zijn. De aan deze lezingen verbonden rondwandeling door Middelburg met een bezoek aan enkele panden zal daarom ook niet plaatsvinden op 21 april, zoals dat gepland was, maar worden verschoven naar eind augustus/september. Bij de aankondigingen vindt u hierover meer. Over de andere evenementen van het afgelopen kwartaal vindt u een verslag in deze Wete. De komende tijd heeft ook weer heel wat voor u in petto. De jaarvergadering, de traditionele ochtendwandeling en een bezoek aan Arnemuiden. De rondleider daar, ons lid de heer De Klerk, geeft u in een aardig artikeltje alvast een voorproefje van wat ons daar te wachten staat. Deze keer geen Souburgse notities, maar wel een verhaal, via de heer Van Leeuwen, van de heer Castel over het snijden van mesheften en andere Souburgse aangelegenheden. Op het verhaal over de moerbeibomen zijn veel reakties binnengekomen en u vindt ze deze keer vermeld. Ook is er een verhaal uit de nagelaten geschriften van de heer Vader. De vaste ru brieken van de heren Broeksma en De Mey zullen u vast ook weer interesseren en verder zijn er nog bijdragen van de heren v.d. Driest, Sasburg en v. Wallenburg. Al deze artikelen, afge wisseld met enkele reakties van lezers en onze Dijkjes zullen hopenlijk weer velen van u enkele plezierige Ieesuurtjes bezorgen. 1

de Wete | 1979 | | pagina 3