Ok Neeltje gaet op zoek naer tasse en omslagdoek En dan is .t bienae nacht. Terug in't durp, dat op z'n kinders wacht. De krudenier, die komt mee open ermen Zich over Lou en Neeltje ontfermen. leder lost z'n kindertal En koerst terug naer d'eigen stal. Ok Jan mee z'n gezin Draoie 't 'of'ekken 21) wee in, Het paerd grinst, het schuum vliegt van z'n mondstik af, Den 'ond die kwispelstaert en blaft, De guus, die strompele slaeperig in uus. De sterren knipoge een keer As of ze zegge: 'Kiek, ze bin der weer!' En toen aolles in de ruste lag Zei Kaotje: 'Jan het was een móóien dag!' 1gerij - rijtuig 2) tute - kuif van boerinnekapsel 3) kroone - versieren met groen, linten 14) diere - duur 15) hier wordt bedoeld: de gemeentelijke vroonweide, waar de en papieren bloemen 4) zich opreeë- zich opknappen 5) klokje - wasteiltje 6) kort - paardevoer, haksel 7) liende - leidsel 8) reeke - rij, stoet 9) uve - huif 10) enden op een kooie - een troep eenden 11) klute - aardkluit 12) kroo - groep 13) Iemoen - distelboom met 2 armen kleine boeren gezamelijk hun vee weidden. 16) toutere - schommelen 17) uuttrekke - fotograferen 18) ontreve - ontriefd 19) iem. d'r óp zette - iemand een bekeuring geven. 20) aevenddoek - kleine wollen halsdoek 21) 'of'ekken - inrijhek v.d. boerderij 22) grinzen - hinniken DIJKJE Na de Brand De nieuwe eigenaresse van Beursstraat 3 had twee jaar geleden met een pennemesje de eeuwenoude verflagen van de balken afgepeld. Er kwam het mooiste balken plafond van Viissingen tevoorschijn met geschilderde bloemranken en guirlandes en het wapen van Vlis- singen. Door nog bijna niemand bewonderd zijn ze in de brand verloren gegaan en zwart ge blakerd. Gelukkig werden ze gefotografeerd en naar de foto's wordt nu gezocht. 27

de Wete | 1979 | | pagina 29