LIJST VAN NIEUWE LEDEN DAGELIJKS BESTUUR DIJKJE Na de Brand De eigenaar van Beursstraat 7, de heer Weezepoel, had juist zijn huis van een nieuw dakbeschot voorzien toen dat door de brand weer verloren ging. Zijn gevel had hij al afgepeld en onder de pleisterlaag kwam een geheel natuurstenen gevel vandaan van begin 1500. De aanzetten van de stenen kruiskozijnen en de bouten waar de luiken op scharnierden zijn nog duidelijk te zien. De deur heeft waarschijnlijk in het midden gezeten met een venster aan weerszijden. Naast de deur staat in gotische letters in reliëf gehakt 't Huus de verdere naam is vroeger weggekapt maar zou 'Rouhn' kunnen zijn, de enige naam die wij konden vinden. Het buurhuis Beursstraat 9 uit 1581 heeft ook een natuurstenen gevel, maar die is weer onder een pleisterlaag weggestopt. De heer Peters vond de naam 'Huys met een poorte ingaende' (zie zijn artikel in het Bulletin Historie en Archeologie no 30), maar op Beursstraat 7 staat duidelijk Huus en geen Huys. J.Muizelaar J. Sanderse W.J. Sanderse C. Krul V.J.A. Wilkens J.P. Hendrikse Mevr. de Boer-Kommers Mevr. M.v.Spronsen J. Kleinepier J. ter Wette Mej. H. van Vlaardingen Mevr. J. Crucq C. Louwerse J. Geldof Mej. L. Louws J. van Tuil Mevr.M.Rozemond-Boogaard Middelburg C.J. Rozemond J. de Jonge Mej. L. Bosselaar R. de Blij Vlissingen Ritthem Vlissingen Vlissingen Koudekerke Serooskerke Westkapelle Serooskerke Koudekerke Koudekerke Vlissingen Vlissingen Castricum Middelburg Domburg Middelburg Middelburg Arnemuiden Aagtekerke Middelburg J.C. van Winkelen D. Sanderse bestuur bestuur bestuur Chr. de Schipper bestuur L. Cevaal W.P. Roose J. Geertse L. Cevaal bestuur bestuur H.G.J. de Mey W.P. Verlare W.P. Verlare bestuur bestuur bestuur P.L. den Hollander F.A. Broeksma Aantal leden per 1-7-1979: 476. Voorzitter: Sj. Joustra, Vlissingen, tel. 01184 - 13866 Secretaris: J. Louwerse, Gapinge, tel. 01189 - 1518 Penningmeester: Mevr. C.I. v. Nieuwenhuijzen, Middelburg, tel. 01180 - 25598 giro 2405163 28

de Wete | 1979 | | pagina 30